فراخوان سومین دوره مسابقه ملی آیین مقتل خوانی

0

به گزارش «فارسی مچ»، سینا مومنی دبیر مسابقات ملی آیین مقتل خوانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا از برگزاری سومین دوره مسابقه ملی «آیین مقتل خوانی» خبر داد و گفت: این مسابقه با هدف ارتقای فرهنگ عاشورایی و آشنایی نسل امروز با متون کهن و مستند قیام عاشورا و کاهش انحراف در انتقال پیام های واقعی به نسل جدید در 2 گروه کودک و نوجوان و بزرگسال در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  وی ادامه داد: شرکت کنندگان این مسابقه ابتدا با حضور در کارگاه آموزشی در تاریخ بیستم شهریورماه از ساعت 9 الی 17 مباحثی چون فن بیان، حماسه خوانی، شعرخوانی، آشنایی با مقتل و مقتل خوانی را به صورت رایگان آموزش دیده و سپس در روز بیست و یکم شهریور ماه از ساعت 9 صبح تا ساعت 17 در بخش نیمه نهایی با حضور داوران با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مومنی گفت که همچنین مراسم اختتامییه مسابقه ملی «آیین مقتل خوانی» در تاریخ پنجم مهر ماه از ساعت 16 تا 20 برگزار و از برگزیدگان راه یافته به دوره نهایی تقدیر خواهد شد.

به گفته ابوالفضل سلطانی طراح و دبیر اجرایی مسابقات ملی آیین مقتل خوانی در سومین دوره این مسابقات سعی شده متون انتخابی توسط کارشناسان امر متناسب با رده های سنی شرکت کنندگان انتخاب شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد؛ همچنین در سومین دوره این مسابقات بخشی جدید در روز نهایی مسابقات در نظر گرفته شده تا سطح اطلاعات مستند شرکت کنندگان در مورد قیام عاشورا بهتر سنجیده شود ، چرا که بیشتر شرکت‌کنندگان این مسابقه، علاقه مندان به هنر گویندگی و اجرا میباشند و در سومین دوره محک جدی در اجرای آیینی برای عزیزان شرکت کننده تعبیه شده است تا ان شاءالله مجریان و گویندگان نسل جدید رسانه، بیش از پیش در اجرای برنامه های آیینی عاشورایی مهارت داشته باشند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.