فراخوان اولین مهرواره بوکه بارانه

0
به گزارش «فارسی مچ»،  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان از انتشار فراخوان اولین مهرواره بوکه بارانه منطقه‌ دو کشور (کردستان، کرمانشاه، ایلام، قم، لرستان، مرکزی، همدان) خبر داد.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ،  سهیلا شیخی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: اولین مهرواره بوکه بارانه منطقه دو کشور به میزبانی کانون استان کردستان با هماهنگی معاونت فرهنگی کانون کشور آذرماه امسال همزمان با هفته وحدت در سنندج برگزار می‌شود.
وی افزود: مهرواره بوکه بارانه به منظور اشاعه زمینه‌های مناسب برای رشد نمایش های ایرانی و سنتی، حفظ و ثبت میراث‌کهن نمایشی ایران زمین و بهره بردن نسل جدید کودک و نوجوان و کمک به پشتوانه سازی هنرهای مردمی مهرواره هنرهای بومی و سنتی شکل گرفته است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان عنوان کرد: این مهرواره حاصل برنامه‌های فرآیندی و هدفمند مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
وی با اشاره به اینکه ساز و کار مشارکت اعضا در اجرای محتوای مهرواره در فضایی پرنشاط و دور از رقابت فراهم می شود، تصریح کرد: مهرواره فرصت مناسبی برای جذب اعضا علاقمند به فعالیت‌های کانون و جلب مشارکت گروهی اعضا و خانواده‌ها را فراهم می‌کند.
شیخی ادامه داد: این مهرواره با موضوع آزاد در سه بخش نمایش‌های آئینی و سنتی، نغمه ها و آواهای محلی و بخش عروسکهای نمایشی برگرفته از عروسکهای بومی و سنتی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه عنوان کرد: نوجوانان، اعضای مراکز ثابت، فراگیر و سیار ۹ تا ۱۸ سال می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان در سخنانی هدف از برگزاری مهرواره بوکه بارانه را پرداختن به میراث گرانقدر دینی و ملی،پرداختن به فرهنگ بومی و اقلیمی، برقراری نسبت آیین‌های گذشته با آیین‌های مدرن و اقتباس از ادبیات کهن و قصه‌های عامیانه عنوان کرد.
وی در پایان یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند تا مورخه ۱۵ آبان ماه۱۳۹۷ CD آثار خود را به دبیرخانه مهرواره واقع در سنندج ، خیابان طالقانی، خیابان ورزش، جنب پارک نسیم، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس۰۸۷۳۳۱۵۵۰۶۰حاصل نمایند.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.