فراخوان هشتمین جشنواره فیلم حسنات

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان هشتمین جشنواره ملّی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با موضوع احسان و نیکوکاری منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ رسول صدرعاملی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا ضمن اعلام فراخوان هشتمین جشنواره ملّی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اظهار کرد: این فراخوان در چهار بخش مسابقه سینمای ملی، مسـابقه ملی”شهر درقاب تصویر”، مسابقه مستند پورتره و بخش مسابقه دانشجویی اصفهان اعلام شده است.

دبیر هشتمین جشنواره ملّی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با تصریح اینکه موضوع اصلی جشنواره فیلم کوتاه حسنات احسان و نیکوکاری است، افزود: اخلاق و مفاهیم آسمانی آن و نقد انحطاط اخلاقی و ارزش های فراموش شده اجتماعی، جامعه از نگاه جوانان؛ خواستها و نیازهای جوانان، تسهیل‌گری وکارآفرینی اجتمـاعی، زن و ارزش های آن در جامعه، آب و حفظ منابع ارزشمند آن، روش‌هـای بهینه مصرف انرژی، حفظ و احیای محیط زیست، و هم‌چنین فضاهای مجازی و تأثیر آن بر جامعه، از موضوعات بخش مسابقه سینمای ملی جشنواره حسنات هستند.

وی گفت: حقوق شهرونـدی و تأثیر آن در روابط انسانی و اجتماعی، شادابی و نشاط اجتماعی، شهر ایمن، شهر پاک، خـانه و خـانواده و سبک زنـدگی ایـرانی- اسلامـی و هر موضوعی که مسایل شهری را در بر گیرد به عنوان موضوعات مسابقه ملی “شهر در قاب تصویر” و در بخش مسابقه مستند پورتره، موضوع خیرین و نام آوران علــم و هــنر درنظر گرفته شده اند؛ ضمن اینکه دانشجویان مراکز دانشگاهی، هنرآموزان مراکز آموزشی و انجمن های سینمای جوانان استان اصفهان، می توانند فیلمهای کوتاه داستانی- مستند و پویانمایی خود را که با موضوعات جشنواره تهیه شده باشند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

صدرعاملی تصریح کرد: وی درخصوص جوایز این جشنواره گفت: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش سینمای ملی به بهترین فیلم کوتاه، بهترین کارگردانی و بهترین تصویر برداری(در هر بخش) و نیز سه فیلمنامه برتر، در بخش مسابقه شهر در قاب تصویر به بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، در بخش مستند پورتره به بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و در بخش مسابقه دانشجویی اصفهان نیز به بهترین فیلم و بهترین کارگردانی اهدا می شود.

وی ادامه داد: دبیرخانه جشنواره  با نظر هیئت داوران، به بهترین فیلم کوتاه جشنواره که مضامین “انسان دوستی ومهربانی” را به بهترین نحو در خود ارایه کند جایزه بزرگ جشنواره با عنوان “جایزه  زاون قوکاسیان” را اهدا خواهد کرد. هم‌چنین با نظر داوران جوان جشنواره، لوح سپاس، یادمان جشنواره و جایزه نقدی به بهترین فیلم کوتاه داستانی- مستند و پویانمایی با عنوان “جایزه سینمای فردا ” اهدا خواهد.

دبیر هشتمین جشنواره ملّی فیلم کوتاه حسنات تاکید کرد: هر فیلم فقط می تواند در یک بخش مسابقه شرکت کند و فیلم های تولید شده از سال ۱۳۹۶ در اولویت است و چنانچه فیلم ارسالی به دبیرخانه جشنواره، اولین حضور آن اثر در جشنواره ­های داخلی باشد، در صورت موفقیت، از اثر بعدی کارگردان حمایت مالی خواهد شد.

به گزارش ایمنا، آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهر ۱۳۹۷ است و علاقه‌مندان برای ثبت نام و اطلاع از مقررات ارسال اثر می‌توانند به نشانی hasanatfilm.ir مراجعه کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.