فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در برخوار

0

به گزارش «فارسی مچ»،مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: همزمان با کل کشور هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان برخوار برگزار می شود.

 مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان برخوار گفت: فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی هفت اثر با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان»، «جوان و بزرگسال» و همچنین بخش «خانوادگی» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، حسین رحمتی افزود: بر این اساس در رده سنی کودک (چهار تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) و در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا (ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی، به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
وی ادامه داد: در بخش جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا (ع)، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
رحمتی اظهار کرد: این جشنواره همچنین به منظور ترویج سبک زندگی رضوی، بخشی با عنوان «مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی» با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌کند، بر این اساس شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است.
این مسئول در خصوص نحوه دریافت منابع و پرسشنامه، گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند برای دسترسی به منابع این جشنواره به ۱۱ باب کتابخانه‌  عمومی سراسر شهرستان مراجعه کنند، همچنین علاقه مندان می توانند پرسشنامه و فایل PDF منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (www.iranpl.ir) دریافت کنند.
مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان در رابطه با نحوه شرکت در مسابقه نیز، عنوان کرد: شرکت کنندگان در رده سنی نوجوان، جوان و بزرگسال می‌توانند هریک از منابع معرفی شده را انتخاب و به سوالات آن پاسخ دهند. پاسخنامه ارسالی باید در یکی از قالب‌های فردی یا خانوادگی (۲، ۳، ۴، ۵ نفره و بیشتر) تکمیل و ارسال شود و تکمیل مشخصات فردی (مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، تحصیلات، نشانی کامل پست الکترونیکی، شماره تلفن ثابت و همراه) در پاسخنامه الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: دو روش برای شرکت کودکان در مسابقه پیش بینی شده است که روش اول شامل تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب به انتخاب کودک و روش دوم؛ ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب به انتخاب شرکت کنندگان است.
رحمتی افزود: شرکت کنندگان در هر دو روش باید صفحه مربوط به بخش معرفی شده و یا تصویرسازی شده از کتاب را قید کنند، به این ترتیب کودکان می‌توانند با کمک والدین خود، توضیحات اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و … را با استفاده از گوشی‌های موبایل، ضبط و در سامانه جشنواره که متعاقبا اعلام خواهد شد با هشتگ #کتابخوانی_رضوی بارگذاری کنند.
این مسئول در رابطه با مهلت و نحوه ارسال پاسخنامه ها، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۷ به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر شهرستان تحویل دهند.
وی ادامه داد: داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۱۵ مرداد سال جاری آغاز می شود و اختتامیه این جشنواره نیز در ایام دهه ولایت (دهه اول شهریور) با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار خواهد شد.
رحمتی در خصوص جوایز هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: تعداد ۳۱۳ نفر از برگزیدگان بخش انفرادی علاوه بر دریافت لوح سپاس و تندیس هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، جایزه یک میلیون ریالی نیز دریافت می کنند، علاوه بر این هشت جایزه ویژه به هشت برگزیده بخش خانوادگی اهدا می شود. بر این اساس مبلغ ۵ میلیون ریال به خانواده اول و دوم دو نفره، مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خانواده اول سه نفره، مبلغ ۱۰ میلیون ریال به خانواده اول چهار نفره، مبلغ ۱۵ میلیون ریال به خانواده اول پنج نفره، مبلغ ۵ میلیون ریال به خانواده دوم سه نفره، مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خانواده دوم چهار نفره و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به خانواده دوم پنج نفره تعلق خواهد گرفت.
این مسئول خاطرنشان کرد: چهار کتابخانه در سطح شهر دولت آباد و مابقی در سطح شهرها و روستاهای برخوار مشخص شده اند و شماره تماس کتابخانه ها به شرح   ۴۵۸۵۴۲۱۷ -۴۵۴۶۲۰۸۴-۴۵۴۰۹۴۹۴_۴۵۸۵۶۳۲۷-۴۵۴۸۲۷۰۰-۴۵۸۳۳۰۰۲-۴۵۴۸۷۶۵۰  آماده جوابگویی هستند.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.