فراخوان سومین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر «نـقـالان عـلـــوی»

0

به گزارش «فارسی مچ»، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای تقویت، بازپیرایی و به‌روزرسانی «پرده‌خوانی، نقالی و منقبت‌خوانی» در کشور، سومین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را هم‌زمان با دهه امامت و ولایت برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ،، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روزرسانی هنر سنتی و دیرینه «پرده خوانی، نقالی» در کشور، سومین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را هم‌زمان با دهه  امامت و ولایت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار می‌کند.

سومین دوره جشنواره به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود و هنرمندان بایستی حداقل یکی از اجراهای خود را از بین طومارهای تعیین شده انتخاب کنند. شرکت کنندگان برای دریافت فایل pdf طومارهای یاد شده به اینجا مراجعه کنند.

هنرمندان برای استفاده از نثر ولائی و بحر طویل در طومارهای مذکور و یا نقل‌هایی که خود آماده کرده‌اند، با توجه به ثبت تاریخ صحیح وقایع منطبق با اهداف جشنواره، می‌توانند از کتب ذیل استفاده کنند: دیوان فواد کرمانی- دیوان صغیر اصفهانی- دیوان شهریار – حمله‌های حیدری – قضاوت‌های حضرت علی(ع) – علی(ع)نامه- سیره حضرت علی(ع) -۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی(ع) (انتشارات سروش) – حماسه‌های امام علی(ع) – حیدرنامه و  …

کلیه پرده­‌خوانان  و نقالان و هنرمندان کشور که سابقه جدی و تاثیرگذار در این زمینه دارند و جوانان و نوجوانانی که در این عرصه مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند با ارسال فیلم اثر خود مرتبط با موضوع و محورهای جشنواره در این رویداد شرکت کنند.

هر هنرمند باید حداقل دو نقل را آماده اجرا کند، که یک نقل الزاماً از طومارهای جشنواره و نقل دیگر از داستان‌های قضاوت‌های حضرت علی و یا سبک زندگی ایشان است.

هنرمندان تهرانی باید تقاضا و عنوان نقالی خود را در قالب فرم شرکت در جشنواره به دبیرخانه تحویل دهند و هنرمندان شهرستانی فرم و فیلم اثر را به آدرس دبیرخانه پست کنند. بازبینی آثار هنرمندان تهرانی به صورت زنده خواهد بود.

پس از بازبینی آثار، اولویت اجرای طومارهای مذکور برای نقالان با هنرمندانی خواهد بود که فرم ارسال و فیلم اثر خود را زودتر به دبیرخانه ارسال داشته‌اند. به هریک از هنرمندان راه یافته به جشنواره، کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

ضوابط و مقررات:

هر اثر نقالی  باید حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۲۰ دقیقه باشد.

هر شرکت کننده در صورت پذیرفته شدن می‌بایست همان آثار ارسال شده به دبیرخانه که مورد بازبینی قرار گرفته را در جشنواره اجرا کند.

دبیرخانه جشنواره به آثاری که فاقد کیفیت مناسب صدا و تصویر باشند ترتیب اثر نخواهد داد.

اسکان و پذیرایی هنرمندان شهرستانی در ایام برگزاری جشنواره بر عهده ستاد برگزاری خواهد بود.

مدارک لازم :

  1. سه نسخه دی وی دی اثر
  2. تکمیل فرم جشنواره
  3. سوابق هنری شرکت کننده
  4. یک قطعه عکس ۴×۳

در بخش نقالی بزرگسال جوایز به شرح زیر است:

نفر اول : تندیس جشنواره – دیپلم افتخار – جایزه نقدی۲۰/۰۰۰/۰۰۰ریال

نفر دوم : لوح تقدیر – جایزه نقدی۱۵/۰۰۰/۰۰۰ریال

نفر سوم : لوح تقدیر – جایزه نقدی۱۰/۰۰۰/۰۰۰ریال

در بخش نقالی کودکان و نوجوانان  نیز جوایز زیر اهدا می‌شود:

نفر اول : تندیس جشنواره – لوح افتخار – جایزه نقدی۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال

نفر دوم : لوح تقدیر – جایزه نقدی۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال

نفر سوم : لوح تقدیر – جایزه نقدی۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال

آخرین مهلت دریافت ارسال اثر  و فرم تقاضای هنرمندان تهرانی تا ۱۵ مرداد ، ۱۳۹۷، آخرین مهلت دریافت فیلم آثار و فرم تقاضای هنرمندان شهرستانی تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ و اعلام نتایج بازبینی: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ است. جشنواره در  ۱ تا ۶ شهریور ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر یا ارسال آثار خود می‌توانند از نشانی‌های  تهران، خیابان سمیه، حوزه هنری، طبقه چهارم، مرکز هنرهای نمایشی- کد پستی: ۱۵۹۹۷۱۹۵۱۳ و تلفن: ۸۸۸۹۵۰۵۳-۸۸۸۰۴۰۷۲-۰۲۱ استفاده کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.