فراخوان دومین جشنواره تخصصی نقاشی مدادرنگ منتشر شد

0

مدیر گالری نگاه نو از برگزاری دومین دوره جشنواره تخصصی نقاشی مدادرنگ خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره رونق دادن به بخش مداد رنگی است چرا که این سبک از چشم مردم خارج شده است و می‌خواهیم دوباره این سبک رونق خود را بازیابد.

بابک شکرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: اولین دوره جشنواره تخصصی نقاشی مداد رنگ در سال ۹۵ برگزار شد که در این دوره ۷۰ تابلوی نقاشی به بخش داوری رسید و توسط “حسین هادی پور” داوری شد و نفرات برتر لوح تقدیر دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ثبت نام دوره دوم جشنواره تا پایان مردادماه ادامه دارد، افزود: داوری این دوره از جشنواره تخصصی مداد رنگ مانند دوره قبل به عهده “حسین هادی پور” است و به نفرات برتر این دوره جوایزی اهدا خواهد شد.

مدیر گالری نگاه نو افزود: هدف از برگزاری این جشنواره رونق دادن به بخش مداد رنگی است، چرا که این سبک از چشم مردم خارج شده است و می‌خواهیم دوباره این سبک رونق خود را بازیابد.

شکرانی گفت: داوری آثار در دو مرحله انجام می‌شود و در هر مرحله، آثار به مدت پنج روز به نمایش گذاشته می شود و ۱۳ شهریورماه منتخبین در گالری نگاه نو معرفی خواهند شد.

 تاثیر جشنواره در فضای آموزشی و نشاط اجتماعی

حسین هادی پور بروجنی نیز به خبرنگار ایمنا گفت: با توجه به اینکه این روزها تورم و سنگینی موجود بر فضای جامعه موجب خستگی و رکود شده است، هنر یکی از مهم ترین اتفاق هایی است که می تواند دوباره جامعه را احیا کند. جامعه جوان بخش مهمی از کل جامعه را تشکیل می دهد و من فکر می کنم برگزاری این جشنواره ها می تواند برای فضای آموزشی و نشاط اجتماعی مفید باشد.

این استاد نقاشی گفت: در کشور های اروپایی حدود هفت سال است که تکنیک مدادرنگ رونق بسیار خوبی پیدا کرده است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با برگزاری یک جشنواره استانی و سپس گسترش آن در سطح ملی بتوانیم به جشنواره های جهانی ورود پیدا کنیم چرا که امروز ایران به عنوان مهد هنر می تواند بهتر به جهان معرفی شود.

وی که داوری دوره اول جشنواره تخصصی نقاشی مداد رنگ را به عهده داشته و در دوره دوم نیز به عنوان داور این جشنواره فعالیت دارد، تصریح کرد: در دوره قبل فقط کارهای رئالیسم و هایپ رئالیسم در نمایشگاه بود که از این میان فقط یک اثر مدرن و مفهومی وجود داشت.

هادی‌پور افزود: شیوه خاص هنرمندان ما این است که مداد رنگ را به صورت اورجینال به کار می برند اما هنرمندان خارجی این تکنیک را با ابزار دیگر پیوند می دهند

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.