فراخوان دومین جشنواره بورس و رسانه

0

به گزارش «فارسی مچ»، سازمان بورس و اوراق بهادار، تابستان امسال دومین جشنواره رسانه های فعال کشور در حوزه بازار سرمایه را با عنوان “جشنواره بورس و رسانه” برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام انتشار فراخوان دومین جشنواره بورس و رسانه به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: جشنواره بورس و رسانه در راستای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و افزایش سواد مالی در جامعه و به منظور توسعه همکاری بازار سرمایه با رسانه‌های کشور اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های رادیو و تلویزیونی و نیز قدردانی از تلاش و همت فعالان عرصه رسانه برگزار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: آثاری می توانند در دومین جشنواره بورس و رسانه شرکت کنند که از اول مرداد ۱۳۹۶ تا ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تولید و از طریق یکی از رسانه های کشور (مطبوعات، خبرگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی، صدا و سیما و …) منتشر شده باشد. ضمن اینکه آثار ارسالی حتما باید در قالب محورهای تعیین شده باشد.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: ارسال آثار تنها از طریق مراجعه به سایت جشنواره به نشانی festpress.seo.ir انجام می شود.
یاسر فلاح، آخرین مهلت ارسال آثار را اول مرداد ۱۳۹۷ ذکر و خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در بخش های رادیویی و تلویزیونی لازم است پس از تکمیل فرم الکترونیکی در سایت جشنواره، نسخه با کیفیت آثار صوتی و تصویری برروی لوح فشرده به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.
از برگزیدگان طی مراسمی با اهداء تندیس جشنواره، لوح سپاس و جوایز ارزنده تقدیر خواهد شد.
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: جوایز جشنواره به نفرات اول تا سوم در هر یک از بخش های خبر، گزارش، گفت و گو، تیتر ، عکس خبری، یادداشت، مقاله و سرمقاله و به رسانه های دیداری و شنیداری تعلق خواهد گرفت. جایزه ویژه هم با موضوع «نقش بازار سرمایه در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی» اعطا خواهد شد.
یاسر فلاح با اشاره به محورهای قابل ارائه در دومین جشنواره بورس و رسانه توضیح داد: نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌ها، سهم اوراق بدهی در توسعه بازار سرمایه ،مشکلات و موانع حضور و فعالیت بنگاه‌ها در بازار سرمایه، اقدامات صورت گرفته در راستای اصلاح ساختار و مقررات بازار سرمایه از جمله کاهش توقف نمادها، تغییر روش عرضه‌های اولیه و سایر موارد، نقش بورس‌های کالایی در شفافیت اقتصادی و جلوگیری از انحصار، چگونگی توسعه فرهنگ سهامداری در افق پیش روی بازار سرمایه، اثرگذاری بازار سرمایه در حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، بررسی نقش متقابل بازار سرمایه و کسب و کارهای نوین در رشد اقتصادی کشور، محورهای هشتگانه این جشنواره خواهند بود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین در تبیین مقررات جشنواره اظهار داشت: هر شرکت کننده می تواند در مجموع ۵ اثر ارسال کند و به همراه آثار باید فرم الکترونیکی شرکت در جشنواره که در سایت مربوط قرار دارد تکمیل و ارسال شود ؛ البته شرکت همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای کشور در این جشنواره آزاد است.
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به قالب های آثار قابل ارائه به جشنواره نیز گفت: دومین جشنواره بورس و رسانه در بخش ” رسانه های مکتوب و دیجیتال” (شامل روزنامه‌ها، نشریات ادواری، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری – تحلیلی) و در قالب های خبر ، گزارش ، گفت و گو، تیتر، یادداشت، مقاله و سرمقاله، در بخش “رسانه های دیداری و شنیداری” برای برنامه های رادیویی و تلویزیونی شامل گزارش، مستند، گفت و گو و … و همین طور در بخش “عکس خبری” برگزار می شود. جایزه ویژه جشنواره نیز با موضوع «نقش بازار سرمایه در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی» تعلق خواهد گرفت.
تقویت زمینه های اطلاع رسانی مناسب برای افزایش سواد مالی جامعه، ارتقاء فرهنگ سرمایه گذاری بر پایه ارزش‌های اسلامی – ایرانی در کشور، تجلیل از نقش خبرنگاران در نقادی و هم‌افزایی حوزه‌های مالی و سرمایه‌ای کشور، استعدادیابی در بین جامعه خبری و شناسایی خبرنگاران علاقه‌مند به مفاهیم بازار سرمایه و نهایتا فراهم‌آوردن زمینه افزایش سهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره بورس و رسانه اعلام شده است.
خاطرنشان می شود: ارسال اثر در بخش های مختلف جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی توسط ارسال‌کننده است و در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ، آثار موردنظر از چرخه جشنواره حذف می شود. همچنین آثاری که بدون نام صاحب اثر یا با نام مستعار چاپ شده باشند، در صورت رسیدن به مرحله نهایی داوری، نیازمند تایید مدیر مسئول رسانه خواهد بود. در صورت تشخیص دبیرخانه یا هیات داوری ارسال اصل آثار نیز ضروری است. آثار ارسالی می‌توانند به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی ارائه شوند.

تاریخ دقیق مراسم اختتامیه به همراه اعلام نتایج و تقدیر از برگزیدگان مرداد ماه ۱۳۹۷ متعاقباً اعلام خواهد شد.
دبیرخانه دومین جشنواره بورس و رسانه به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شماره ۱۳، سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل و تلفن: ۸۴۰۸۳۷۰۹ آماده پاسخگویی به سوالات در خصوص این جشنواره است .

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.