فراخوان دومين دوره جايزه منطقه اي كتاب سال ويژه هند

0

به گزارش «فارسی مچ»، فراخوان ارسال آثار به دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال ویژه هند منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛ دبير خانه جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران به شناسايي و انتخاب آثار برتر در قالب تاليف، ترجمه و تصحيح انتقادي متون فارسي از ميان آثاري كه براي اولین بار طي ۵ سال گذشته ميلادي(۲۰۱۷-۲۰۱۲) در هند چاپ شده است، اقدام مي كند.

بر اساس اين فراخوان، علاقمندان مي توانند آثار خود را در حوزه مطالعات ايراني (كليات، زبان و زبان شناسي ايراني، مردم شناسي، تاريخ و تمدن ايران باستان، تاريخ، تمدن و فرهنگ ايران پس از اسلام، تاريخ علم در ايران، شعر و ادب فارسي، هنر و معماري ايراني، تصحيح انتقادي متون كلاسيك فارسي، ترجمه آثار انديشمندان  ايراني و مطالعات فرهنگي مربوط به ايران امروز و ساير موضوعات مرتبط با مطالعات و تحقيقات فارسي و ايراني  به دبيرخانه اين جايزه ارسال كنند.

كتاب‌هايي در اين دوره از جايزه مورد داوري قرار مي‌گيرند كه از انسجام ساختاري، محتوايي و ابتكار و خلاقيت در ارائه يافته هاي علمي و پژوهشي مرتبط با موضوع برخوردار باشند و محتواي كتاب داراي اثرگذاري فرهنگي و از روش علمي و معيارهاي پژوهشي با استفاده از منابع معتبر و مستند بهره گيري كرده باشد.

همچنين، در كتب ترجمه شده از فارسي به زبان هاي ديگر معيارهاي اساسي ترجمه رعايت و به گزيني در تصحيح متون كلاسيك فارسي و رعايت روش علمي و آداب و قواعد فني تصحيح انتقادي همراه با تعليقات و حواشي در كتب تصحيح شده رعايت شود.

 از نظر تناسب حجم كتاب با محتوا، فصل بندي دقيق و علمي موضوعات، رعايت هماهنگي فصول و يكدستي مطالب، تنظيم فهارس ضروري، ويراستگي فني و محتوايي، بهره مندي از ظرايف و دقايق هنر كتاب آرايي و نداشتن اغلاط چاپي از كيفيت مطلوب برخوردار باشد.

بر اساس اين فراخوان، از ناشران، پديد آورندگان و صاحبنظران دعوت مي‌شود يك نسخه از كتاب مورد نظر خود را براي  شركت در اين دوره از جايزه منطقه‌اي كتاب سال، تا ۳۰ ماه مي ۲۰۱۸  به يكي از نشاني‌هاي ذيل ارسال كنند يا براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي ۹۸۲۱۸۸۸۶۱۳۲۰ ، ۵-۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۴ ،۹-۸۸۸۴۰۸۱۸ ۹۸۲۱

۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۶(فكس)و (هند) ۹۱۹۸۹۹۰۵۸۹۹۰تماس بگيرند.

ايران، تهران، ميدان هفتم تير، خيابان قائم مقام فراهاني، ابتداي خيابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبيرخانه جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران.

ايران، تهران، ميدان هفتم تير، خيابان شهيد مفتح جنوبي، رو به روي ورزشگاه شهيد شيرودي، خيابان اردلان، پلاك ۲۵،

هند، دپارتمان زبان فارسي دانشگاه دهلي، دهلي-۰۷

لازم به ذكر است در صورت در دسترس نبودن نسخه چاپي و يا دشواري ارسال اصل كتاب، شركت كنندگان مي توانند نسخه الكترونيكي كتاب مورد نظر خود را به نشاني bookaward@ketab.ir يا info@bonyadbidel.ir   يا  persianfoundationnofindia@gmail.com  ارسال كنند.

آثار برتر و نفرات برگزيده در مراسمي كه به همين مناسبت در  شهر دهلي برگزار مي شود، معرفي خواهند شد

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.