فراخوان جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان

0

به گزارش «فارسی مچ»، سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ۸ تا ۱۴ شهریورماه در اصفهان برگزار می‌شود. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، بر اساس توافق‌نامه سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، شهرداری اصفهان و بنیاد سینمایی فارابی، سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۸ تا ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ در دو بخش ملی و بین‌المللی و بر اساس شرایط و مقررات اعلامی در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، در همین زمینه روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مقررات و فراخوان این جشنواره را اعلام کرد. مطابق این اعلام، آثاری مورد توجه و اولویت انتخاب جشنواره است که ترویج‌دهنده اخلاق نیکو و نکوهنده رفتارهای نامناسب مبتنی بر آموزه‌های اعتقادی، خدا باوری، پیوند خانواده، احترام به همنوعان، اعتماد به نفس، مسوولیت‌پذیری مشارکت اجتماعی و پاسداری از سرمایه‌های نهفته در طبیعت و مضامین مشابه مورد نیاز رشد شخصیت کودکان و نوجوانان باشد.

بخش‌های اصلی جشنواره شامل مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران که شامل فیلم‌های سینمایی، کوتاه داستانی، پویانمایی و بلند داستانی است. برای بخش‌های این جشنواره یک هیات داوری بین‌المللی (یک داور ایرانی و دو داور خارجی) از سوی سازمان سیفژ (سازمان بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان) معرفی شده که جایزه اصلی این سازمان جهانی را به بهترین فیلم بلند جشنواره اهدا خواهد کرد. این جایزه به تشخیص هیات داوران، به کارگردان یا تهیه‌کننده فیلم اهدا خواهد شد. این هیات همچنین یک دیپلم افتخار نیز به یک فیلم کوتاه یا پویانمایی کوتاه اهدا خواهد کرد.

در این جشنواره جوایز مختلفی همچون سینمای مقاومت و تندیس شهید بهنام محمدی، جایزه هیات داوران کودک و نوجوان بین‌الملل و ایران و جایزه ویژه شادروان زاون قوکاسیان اهدا خواهد شد. انتخاب فیلم توسط هیات‌های انتخاب مستقل با حکم دبیر جشنواره انجام خواهد شد و در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد آثار منتخب هر بخش از مسابقه (حداقل هفت فیلم)، آثار انتخابی به صورت غیر رقابتی به نمایش درخواهند آمد. نتایج تا قبل از ۱۰ مرداد سال جاری به صاحبان آثار، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان اعلام می‌شود. همچنین آثار ارایه شده باید از نظر محتوا و شیوه روایت، قابلیت جذب مخاطبان کودک و نوجوان را دارا باشند. متقاضیان باید نسخه اولیه فیلم‌های خود را به صورت (DVD, Blu-Ray) و با زیرنویس انگلیسی یا از طریق weTransfer به دفتر جشنواره ارسال کنند.

آخرین مهلت ثبت‌نام در پرتال جشنواره و ارایـه فـیلم‌های ایرانی و غیرایرانی تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ مصادف با ۲۲ جولای ۲۰۱۸ تعیین شده است.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.