سومین جشنواره «بچه‌های محراب» در پایتخت برگزار می‌شود

0

به گزارش «فارسی مچ»،مکبرین و موذنین کودک و نوجوان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در قالب جشنواره «بچه‌های محراب» شناسایی و تکریم می‌شوند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، به نقل از روابط عمومی‌فرهنگسرای اخلاق، ملوک سیدآبادی دبیر اجرایی سومین جشنواره بچه‌های محراب و رییس فرهنگسرای اخلاق با توجه به نقش مکبرین و موذنین در هر چه با شکوهتر برگزار شدن فریضه الهی گفت: «اذان گو»، با لحن و صوت زیبای خود، توجه نمازگزاران را به نقطه مرکزی اجتماع رحمانی جلب می‌کند و «مکبر» نیز با اعلام تکبیره الاحرام، لحظه اتصال به قرب الهی را فریاد می‌زند و همگان را به رعایت آداب نماز دعوت می‌کند.

سیدآبادی اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای تجلیل و تکریم و اشاعه سنت حسنه اذان گویی و مکبری، سومین جشنواره بچه‌های محراب را بین پسران در دو رشته مکبری (رده سنی ۸ تا ۱۲ سال) و موذنی (رده سنی ۱۲ تا ۱۶ سال) در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌کند.

دبیر اجرایی سومین «جشنواره بچه‌های محراب» ادامه داد: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، فراخوان و مکاتبه با ائمه محترم جماعات و مسئولان فرهنگی مساجد توسط مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه انجام شده تا مشخصات مکبرین و موذنین کودک و نوجوان مساجد شهر تهران تا ۲۲ خردادماه سالجاری گردآوری شود.

وی افزود: پس از احصاء مشخصات مکبرین و موذنین مناطق مختلف شهر تهران، در بازه زمانی ۲۸ خرداد تا ۱۴ تیرماه، مرحله داوری در یکی از مساجد محوری هر یک از مناطق ۲۲ گانه شهرتهران، با حضور داورانی که با همکاری فرهنگسرای قرآن انتخاب می‌شوند، مکبرین و موذنین هر منطقه بر اساس شاخصه‌هایی از جمله صوت و لحن، صحت قرائت و فصاحت و رعایت ترتیب، ارزیابی و رتبه‌های اول تا سوم مناطق در رشته‌های مکبری و موذنی مشخص می‌شوند و هدیه ای فرهنگی همراه با گواهی حضور یکایک کودکان و نوجوانان شرکت کننده در مرحله داوری داده می‌شود.

به گفته سیدآبادی، آیین اختتامیه و اهدای هدایای مکبرین و موذنین برگزیده هر منطقه با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شخصیت‌های فرهنگی_مذهبی، مدیران فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه و روسای فرهنگسراها در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود و به ۱۲۰ مکبر و موذن برگزیده مناطق ۲۲ گانه شهر تهران لوح تکریم و جوایزی اهداء می‌شود.

دبیر اجرایی سومین جشنواره بچه‌های محراب از تمامی‌کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۲ سال و موذن ۱۲ تا ۱۶ سال دعوت کرد به نزدیکترین فرهنگسرای محل زندگی خود مراجعه و برای حضور در این جشنواره ثبت نام کنند.

دبیرخانه سومین «جشنواه بچه‌های محراب» درخیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهیدکاظمی، جنب بوستان گلزار، طبقه چهارم فرهنگسرای اخلاق واقع و شماره تلفن ۳۳۳۵۵۰۳۶ آماده پاسخگویی به سوالات علاقمندان به شرکت در جشنواره است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.