جشنواره شعر رضوی در کرمان برگزار می شود

0
به گزارش «فارسی مچ»، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری بیست و چهارمین جشنواره شعر ملی رضوی تیرماه سال جاری در کرمان خبر داد.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، احمد وفایی  افزود: بیست و چهارمین جشنواره شعر ملی رضوی به مناسبت سالروز ولادت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و همزمان با دهه کرامت توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می شود.
وی بیان کرد: فراخوان جشنواره شعر ملی رضوی در اردیبهشت ماه منتشر شده و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: جشنواره شعر رضوی به صورت مسابقه و رقابتی برگزار می شود و قالب های جشنواره شعر کلاسیک، شعر نو نیمایی و شعر سپید است.
وی بیان کرد: زندگی و ابعاد شخصیت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام رضا (ع) شامل حدیث سلسله الذهب، تفسیر برداشت شاعرانه از اشعار دعبل خزاعی، سفر امام رضا (ع) از مدینه به طوس، اهل بیت (ع)، سبک زندگی اهل بیت (ع) و شناخت ابعاد علمی و عملی زندگی معصومین از محورهای این جشنواره است.
وی ادامه داد: توجه به فرازهایی از زندگی اجتماعی چهارده معصوم (ع) و نقش آنان در رفع مسائل و مشکلات مردم، جایگاه نماز در آموزه های اهل بیت (ع) و بویژه حضرت امام رضا (ع) و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی و سلامت اجتماعی از دیگر محورهای جشنواره شعر رضوی است.
وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط یا سیره اهل بیت (ع) بویژه امام رضا (ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی از اهداف جشنواره شعر ملی رضوی بشمار می رود.
وفایی با بیان اینکه گستره فراخوان جشنواره شعر رضوی بصورت ملی است اظهار داشت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت kerman.shamstoos.ir مراجعه کنند.
بیست و چهارمین جشنواره شعر رضوی به عنوان قدیمی ترین برنامه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در کرمان برگزار می شود.
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.