بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان

0
به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران مرداد امسال به میزبانی سنندج برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، جلال قلعه شاخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در راستای ارتقا، تشویق و ترویج اجرای عمومی آثار نمایشی در استان و با تاکید بر تولید نمایش هایی با مضامین انسانی و فاخر برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه نگاه ویژه این دوره از جشنواره بر شعار سال است، افزود: توجه به مفاهیم فرهنگ کهن ایرانی، اسلامی با رویکردی خلاقانه و نگاه هنرمندانه و تحلیلی به مسایل اجتماعی روز، مسایل خانواده، جوانان، طلاق و مبارزه با مصرف مواد مخدر و قاچاق کالا و بهره گیری از فرهنگ بومی و محلی در نمایش ها از دیگر محورهای جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به مقررات جشنواره تاکید کرد: این دوره از جشنواره ویژه نمایش صحنه ای است و متقاضیان بخش نمایش های خیابانی باید از طریق فراخوان اعلام شده دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اقدام کنند.
قلعه شاخانی یادآور شد: آثار نمایشی متقاضیان باید در فاصله زمانی شهریور ۹۶ تا یک هفته مانده به زمان بازبینی جشنواره سال ۹۷ در یکی از سالن های استان اجرای عمومی داشته باشد.
وی با بیان اینکه متقاضیان باید پیش ازاین جشنواره با همین گروه در هیچ جشنواره دیگری شرکت نکرده باشند، گفت: نمایش هایی که مبتنی بر متون نمایشنامه نویسان مطرح کشور یا متون چاپ شده بوده و تاکنون اجراهای زیادی داشته اند تنها در صورت ارائه طرح اجرایی خلاق و نو مورد پذیرش قرار می گیرند.
وی اضافه کرد: حضور نمایش های اقتباسی از آثار خارجی به شرط ایرانی شدن با ذکر نام اثر اصلی در بخش مسابقه جشنواره بلامانع است و هر کارگردان فقط با یک اثر نمایشی می تواند در جشنواره حضور داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به مهلت ارسال آثار توسط متقاضیان اشاره کرد و افزود: متقاضیان تا چهارم مرداد امسال فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج میدان بسیج – بلوار توحید، مجتمع فرهنگی و هنری فجر – دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان ارسال کنند.
بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان ۱۶ تا ۱۸ مرداد در سنندج برگزار می شود. –
فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.