اطلاعیه فراخوان جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در یزد

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در راستای بالا بردن سرانه مطالعه در استان از اولویت‌های اصلی کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری به شمار می‌رود.
به گزارش خبرنگار فارسی مچ، رقیه دوست‌فاطمی‌ها با اشاره به اینکه استان یزد ازلحاظ سرانه شاخص‌های کتابخانه‌‌ای از جایگاه خوبی برخوردار است، افزود: استان یزد از لحاظ تعداد کتابخانه‌ها، نسخه کتاب، زیربنا، عضویت و امانت کتاب جایگاه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های متعدد فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های استان در حال اجراست، تصریح کرد: ما درصددیم تا کتابخانه به‌عنوان پاتوق فرهنگی موردتوجه و مراجعه علاقه‌مندان قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد اشاره کرد: نشست‌های موضوعی، مدرسه‌ای، کتابخانه‌ای و عمومی کتاب‌خوان، برگزاری نمایشگاه‌های مناسبتی معرفی کتاب در کتابخانه‌ها، نقد و معرفی کتاب، برگزاری جلسات حافظ و مثنوی‌خوانی با حضور اساتید برجسته ادبیات و شعر، برگزاری جلسات کتاب‌خوانی و کارگاه‌های خلاقیت مادر و کودک با رویکرد مطالعه، برگزاری برنامه‌های متعدد در بخش کودک کتابخانه‌ها ازجمله شعرخوانی، قصه‌گویی، بازی‌های فکری و خلاقانه ازجمله برنامه‌های متعدد فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های استان یزد است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در پایان از برگزاری هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان یزد هم‌زمان با کل کشور به مناسبت ایام فرخنده دهه کرامت خبر داد و گفت: هم‌اکنون مسابقه بزرگ ملی کتاب‌خوانی رضوی تحت عنوان جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در حال برگزاری است که عموم مردم می‌توانند از طریق سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس iranpl.ir مراجعه کرده و در این مسابقه شرکت کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.