فراخوان نخستین جشنواره عکس «چارتا» منتشر شد

0

به گزارش «فارسی مچ»، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی هرمزگان از انتشار فراخوان نخستین جشنواره عکس «چارتا» خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ ،از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، محسن ضیایی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان امروز دوشنبه 10 اردیبهشت 97 با اعلام این خبر افزود: این رویداد استانی با اهداف معرفی آثار تاریخی و جاذبه‌های کمتر شناخته شده استان هرمزگان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این جشنواره شامل دو بخش آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری و کمتر شناخته‌شده خواهد بود.

ضیایی در مورد مهلت حضور علاقه‌مندان در جشنواره یاد شده، افزود: متقاضیان شرکت در این جشنواره از 10 اردیبهشت تا 31 خرداد 97 با مراجعه به سایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی هرمزگان از چگونگی ثبت‌نام و ارسال آثار اطلاع حاصل کنند.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در مورد نام جشنواره گفت: خانه‌های سنتی منطقه هرمزگان خصوصا شهر بندرعباس در گذشته به‌صورت یک حیاط مرکزی و اتاق‌ها در اطراف بود و مابین اتاق‌ها و حیاط پوششی ستون‌دار به دور حیاط بوده که در معماری به آن رواق می‌گویند که نام محلی این پوشش در گویش هرمزگان به «چارتا» معروف است.

دبیرخانه این جشنواره در بندرعباس، بلوار علی‌ابن ابیطالب، روبه‌روی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان واحد روابط‌عمومی واقع شده است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.