مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان

0

به گزارش «فارسی مچ»، معاون مدیرکل فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش جزئیات مسابقه کتابخوانی را برای دانش‌آموزان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ زهرا مظفر در گفت‌وگو با پانا درباره مسابقه کتابخوانی اظهار کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی از سال گذشته در وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شد. این مسابقه هدف ارتقای سرانه مطالعه دانش‌آموزان و پیشرفت در چرخه نشر را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در کارگروهی کتاب‌ها طی فراخوانی گردآوری شدند سپس کتاب‌هایی که برای کتابخانه‌های مدارس مناسب هستند و کتاب‌های مناسب مسابقه کتابخوانی مشخص شدند.

معاون مدیرکل فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: پس از بررسی کتاب‌ها در یک کارگروه و برگزاری جلسه‌ای با ناشران کتاب،‌ تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا برای توسعه و ترویج نهضت مطالعه مفید، کتاب‌ها را با ۴۰ درصد تخفیف در اختیار دانش‌آموزان قرار دادیم.

مظفر افزود: ۳۲ استان کشور را به هشت قطب تقسیم و برای هر دوره تحصیلی یک کتاب معرفی کرده‌ایم. در مرحله مدرسه، دانش‌آموز با مطالعه یک کتاب در آزمون اسفندماه شرکت می‌کند.

وی همچنین عنوان کرد: در مرحله منطقه دانش‌آموز باید دو کتاب را مطالعه کند. در مرحله سوم برگزیدگان مرحله منطقه سه کتاب را مطالعه می‌کنند.

معاون فرهنگی – هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: در مرحله کشوری از هر استان در هر دوره تحصیلی یک دانش‌آموز دختر و یک دانش‌آموز پسر شرکت می‌کنند که در این مرحله مسابقه به کتاب‌پژوهی تبدیل می‌شود.

مظفر بیان کرد: دانش‌آموز در این مرحله از شش کتاب معرفی شده چهار کتاب را انتخاب و مطالعه می‌کند. برای این انتخاب ۱۵ شاخص مورد توجه در سند تحول بنیادین نیز مشخص شده است.

وی همچنین اضافه کرد: موضوع انتخاب کتاب از سوی دانش‌آموزان سمت و سوی این افراد را برای ما مشخص می‌کند که به چه کتابی علاقه‌مند هستند.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.