ثبت نام در مسابقات بین المللی قرآن کریم

0

به گزارش «فارسی مچ»، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: متقاضیان تا ۲۰ فروردین ۹۷ فرصت دارند تا در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن نام نویسی کنند.

 به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی در حاشیه نشست خبری و رسانه‌ای چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره نام نویسی در این دوره از مسابقات گفت: علاقه‌مندان در بخش سنی بالای ۱۸ سال می‌توانند با مراجعه به سایت www.quraniran.ir در رشته‌های متنوع سه بخش «حفظ و قرائت» «معارف» و «آوا‌ها و نغمات» ثبت نام خود را قطعی کنند.رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر مهلت ثبت نام متقاضیان تا ۲۰ فروردین ۹۷ افزود: فرآیند برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این نشست آغاز شد و دستورالعمل و کم و کیف برگزاری مسابقات سراسری قرآن در بخش حفظ و قرائت که شامل شش رشته در بخش معارف شامل سه رشته، و بخش آوا و نغمات که آن هم شامل شش رشته است به صورت کامل در سایت یاد شده بارگزاری شده و قابل دسترس علاقمندان است.

وی با اشاره به گسترش رشته‌های بخش معارف در این مسابقات گفت: در این بخش قبلا فقط مسابقه تفسیر برگزار می‌شد، اما این دومین سالی است که مسابقه بخش معارف در سه رشته تفسیر، حفظ موضوعی و معارف آیات و حفظ و معارف احادیث برگزار می‌شود و طبعاً شرکت کنندگان بیشتری می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه افراد با نام نویسی در سامانه ابتدا در مسابقات شهرستانی و استانی شرکت داده می‌شوند، افزود: مخاطبان اگر مایلند جزو راه یافتگان به مسابقات کشوری باشند حتما باید ثبت نامشان را تا ۲۰ فروردین قطعی کنند تا پس از موفقیت در دو مرحله شهرستانی و استانی بتوانند به مسابقات کشوری راه یابند.

حسینی گفت: با توجه به برگزاری مسابقات کشوری سال ۹۷ در مهر، شهرستان‌ها باید مسابقات را در بهار و استان‌ها در تابستان برگزار کنند تا به امید خدا بتوانیم مهر ۹۷ مسابقات کشوری را برپا کنیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از شرکت کنندگان در بخش بزرگسالان هستند، افزود: بخشی از این مسابقات نیز برای دانش آموزان برگزار می‌شود که با توجه به اینکه شروع پذیرش آنان از دانشگاه هاست تعداد شرکت کننده بیشتری را در برمی گیرد که با همکاری اداره کل عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش مرحله کشوری این مسابقات در تابستان ۹۷ برگزار می‌شود.

حسینی همچنین با اشاره به برپایی آزمون حفظ و معارف قرآن کریم سال ۹۶ نیز گفت: فرآیند ثبت نام در بزرگترین آزمون قرآنی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان آزمون حفظ و معارف قرآن کریم در ماه‌های گذشته انجام شده و آزمون آن با شرکت بیش از ۲۴۱ هزار نفر شرکت کننده، پنج شنبه ۱۰ اسفند در بیش از ۴۲۰ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی در بیان تفاوت‌های این دو آزمون بزرگ قرآنی افزود: مسابقات سراسری قرآنی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسمی‌ترین عرصه برای حضور افرادی است که به صورت حرفه‌ای در بخش حفظ، قرائت، اذان، دعا خوانی، همخوانی و معارف فعالیت می‌کنند، اما آزمون حفظ و معارف قرآن یک رویداد عمومی است که همه ساله به صورت تک مرحله‌ای برگزار می‌شود و همه افرادی که حتی یک جزء از قرآن را حفظند یا مطالعه‌ای بر معارف قرآن داشته اند می‌توانند با شرکت در این مسابقات انس بیشتری با قرآن کریم داشته باشند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.