جشنواره هنری، ادبی مدافعان حرم

0

زمان باقی مانده جهت ارسال آثار

-459روز -9ساعت -41دقیقه -5ثانیه

به گزارش «فارسی مچ» نخستین جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم به میزبانی قشم با نگاه به جایگاه والای دلیرمردانی که تحت عنوان مدافعان حرم، امنیت و آرامش را به ایران اسلامی هدیه کرده اند، برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، دبیر جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم از اهمیت ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و شجاعت در قالب نخستین جشنواره کشوری فرهنگی – هنری مدافعان حرم به میزبانی جزیره ی قشم خبر داد.
حسن ذاکری با اعلام اینکه خیزش ایثار و گذشت، نشات گرفته از قیام سید و سالار شهیدان کربلا است گفت: رزمندگان اسلام و مردم همیشه در صحنه ایران این حقیقت را در هشت سال دفاع مقدس به رخ جهانیان کشیدند تا فرهنگ عاشورا و کربلا برای نجات از ظلم و جور همچنان زنده بماند.
وی ادامه داد: در شرایطی که دشمن به دنبال تفرقه بین مسلمانان است و حمله به ممالک اسلامی را از چند سال گذشته با جدیت دنبال می کند، افرادی جان برکف با هدف دفاع از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جان خود را در دست گرفته و با عنوان افتخار آمیز شهدای مدافع حرم، به قهرمانان برون مرزی تبدیل شده اند.
ذاکری درباره چگونگی برگزار این جشنواره در قشم گفت: نخستین جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم در دو بخش امام زمان (عج) و مدافعان حرم و در رشته های داستان کوتاه، شعر، سرود، تئاتر خیابانی، موسیقی (با کلام) و نامه ای به مدافعان حرم برگزار می شود.
دبیر جشنواره مدافعان حرم با اشاره به نحوه برگزاری این برنامه فرهنگی افزود : هنرمندان تا پایان فروردین ماه ۹۶ می بایست آثار خود را به ایمیل جشنواره  m.haram@iran.ir  ارسال نمایند تا متون نمایشی، موسیقی ها، سرود ها و دیگر موارد مربوط به جشنواره در اردیبهشت و خرداد ماه سال ۹۶ بررسی و داوری شود.
وی اعلام کرد: نخستین جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۶ با حضور مسئولین کشوری در جزیره زیبای قشم برگزار خواهد شد.
ذاکری همچنین گفت: اقامت افرادی که به مرحله پایانی این جشنواره راه پیدا می کنند به عهده دبیرخانه می باشد و متقاضیان شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن شماره ۰۹۱۷۹۰۴۰۳۶۲ تماس حاصل نمایند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.