پویش مطالعاتی کتاب‌ شارژ

0

زمان باقی مانده جهت شرکت در مسابقه

-412روز -22ساعت -29دقیقه -16ثانیه

به گزارش «فارسی مچ» مجمع ناشران انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر پوش کتابخوانی «کتاب شارژ» را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ مجمع ناشران انقلاب اسلامی به منظور معرفی کتاب‌های خوب و توسعه کتابخوانی در کشور، همزمان با آغاز دهه فجر در سال جاری پویش کتابخوانی «کتاب شارژ» را برگزار می‌کند.

قرار است در اولین مرحله از این پویش کتاب «نرگس» نوشته رحیم مخدومی به مخاطبان معرفی شود. از سوی دیگر، وجه تمایز این پویش با دیگر پویش‌هایی که از سوی مجمع برگزار شده، انتخاب مخاطب نوجوان و جوان به عنوان مخاطب هدف است.

مخدومی در کتاب «نرگس» به حوادث منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. او در رمان«نرگس» ماجرای «اسماعیل» را شرح می‌دهد که خواهرش، «نرگس» به دلیل محجبه بودن از مدرسه اخراج شده است. اسماعیل به هر دری که می‌زند نمی‌تواند خواهرش را به مدرسه بفرستد؛ حتی به سر کار می رود تا بتواند برای نرگس معلم خصوصی بگیرد. اما این تنها دغدغه اسماعیل نیست.

شخصیت اصلی این داستان از یک سو دایی روحانی‌ای دارد که مدام در تعقیب و گریز با نیروهای ساواک است و از سوی دیگر، پدر اسماعیل و خود او به دلیل فعالیت‌های انقلابی دستگیر می‌شوند؛ زمانی هم که پدرش به زندان می افتد، تامین معاش خانواده بر دوش اسماعیل می‌افتد.

رخ دادن همه این اتفاقات به همراه شهادت دایی و یکی از معلمان مدرسه، اسماعیل را مصمم می‌کند که حتی بیش از گذشته به مبارزه و تلاش برای فرستادن نرگس به مدرسه، بپردازد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.