جشنواره ملی فیلمنامه و نمایشنامه نویسی آیات

0

زمان باقی مانده جهت ارسال آثار

-400روز -14ساعت -13دقیقه -53ثانیه

به گزارش «فارسی مچ» جشنواره ملی فیلمنامه و نمایشنامه نویسی آیات به همت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به ارسال ۱۷۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات، اظهار کرد: بنا به درخواست علاقمندان شرکت در این جشنواره، فرصت ارسال آثار تا بیست و دوم بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در گفت و گویی با اشاره به انتشار فراخوان جشنواره مذکور از اواسط آذرماه امسال، گفت: الحمدلله در این مدت کوتاه استقبال خوبی از جشنواره صورت گرفته است و تا کنون ۹۴ نفر با ارسال ۱۷۳ اثر برای حضور در جشنواره ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار بر اساس فراخوان جشنواره، پایان دی ماه ۹۵ اعلام شده بود که با توجه به درخواست علاقمندان شرکت در جشنواره، این فرصت تا بیست و دوم بهمن ماه تمدید شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان یادآور شد: اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت – گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با قرآن و سیره پاک ائمه‌ی معصومین علیهم السلام – گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه قرآن وسیره، شخصیت و معارف اهل البیت علیهم السلام و سبک زندگی و کمک به انتشار گسترده تر آن از اهداف این جشنواره قرآنی است.

فاضلی ادامه داد: داستان های قرآن و عترت (ع)، اقتباس از داستان های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام (ص) و دیگر پیامبران الهی از دیدگاه قرآن، زندگی و سیره معصومین (ع) و دیگر شخصیت های قرآنی، تمثیل های مرتبط با قرآن و عترت (ع) و مضامین و معارف دینی و قرآنی نیز از محورهای موضوعی جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات در سه بخش فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی و بخش ویژه، تصریح کرد: بخش ویژه این جشنواره با محور موضوعی طرح ١۴۵٠ سوره مبارکه حدید برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قالب ارائه آثار باید در حوزه سینما (فیلمنامه­ های داستانی و مستند) و نمایش (متن نمایشنامه صحنه ای و خیابانی) باشد، افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جشنواره به آدرسwww.ayaategilan.ir  مراجعه کنند.

جشنواره ملی فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی با موضوع قرآن و عترت (ع) با عنوان «جشنواره آیات» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و با همکاری دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسفندماه ۹۵ در رشت برگزار می شود.

برای مشاهده تیزر این جشنواره می توانید به کانال فارسی مچ در آپارات به نشانی www.aparat.com مراجعه نمایید؛ برای مشاهده تیزرهای سایر جشنواره ها حتما کانال ما را فالو نمایید.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.