مسابقه کتابخوانی زیباترین شکیب

0

به گزارش «فارسی مچ» همزمان با ماه محرم و در آستانه هفته کتابخوانی کتابخانه بوستان نرگس مسابقه کتابخوانی زیباترین شکیب را برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی و آشنایی بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با زندگی‌ و سیره حضرت زینب(س) برگزار می شود.

بر اساس این گزارش علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به کتابخانه بوستان نرگس  کاربرگ های مسابقه شامل ۱۵ سوال پیرامون کتاب زیبا ترین شکیب را دریافت کنند؛ همچنین شرکت کنندگان تا ۳۰ ابان ماه فرصت دارند پاسخنامه های خود را به کتابخانه بوستان نرگس و یا کتابخانه های تحت پوشش مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۸ تحویل دهند.

این گزارش می افزاید: علاقه مندان هم چنین می توانند سوالات مسابقه را از طریق کانال تلگرامی فرهنگسرای خاتم  به نشانی https://telegram.mekhatamfarhangsara   و یا سایت فرهنگسرا به آدرس “www.khatam.farhangsara.ir” دریافت کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۲۰۷۰۶۸  تماس بگیرند. مهلت شرکت در این مسابقه و ارسال پاسخ ها تا ۳۰ آبان ماه۹۵ تعیین شده است.

کتاب” زیباترین شکیب ” نوشته  اکبر اسدی و مهدی رضایی شرحی بر زندگی حضرت زینب (س) ، بررسی ابعاد شخصیت ایشان، سیره زندگی آن حضرت و لزوم الگوگیری از ایشان پس از واقعه عاشورا است. در این کتاب نخست اطلاعاتی درباره موقعیت سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی کشور سوریه ارایه شده و در ادامه زندگی حضرت زینب (س) بازگو شده است .بخشی از کتاب نیز به زیارت‌نامه حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه (س) اختصاص دارد.

نگارنده به صبر و استقامت حضرت زینب(س) در ماجرای کربلا و اسیری اشاره کرده و تأثیر حضرت زینب در مدیریت کاروان اسرای کربلا به ویژه در ایراد خطبه‏ای باشکوه در کاخ ابن زیاد و یزید را بررسی نموده است. در قسمتی دیگر از کتاب، نویسنده به جنبه‏هایی دیگر از شخصیت حضرت زینب(س) مانند علم آن حضرت، عبادت ایشان، کرامت، ایثار و شجاعت ایشان اشاره کرده و درس‏هایی از نهضت عاشورا را تبیین می‏کند. نویسنده حضرت زینب را وارث صبر، کرامت و عظمت خاندان رسالت شمرده و نیابت ایشان از امام حسین (ع) پس از شهادت آن امام را نشانه عظمت شخصیت حضرت دانسته است.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.