مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان غربی از ۲۷ مرداد ماه آغاز می‌شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به وجود ۸ هزار بقعه در ایران، این کشور در ارادت و علاقه به اهل بیت (ع) از دیگر کشورهای همسایه و مسلمان متمایز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی نقش و توسعه بقاع متبرکه را در مقابله با تهاجم فرهنگی مؤثر خواند و افزود: در آذربایجان غربی ۱۳ امامزاده شاخص و ۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی در بیست و هشتیمن دوره مسابقات قرآن کریم، نخستین استان از نظر کمی و کیفی در کشور شناخته شد و امسال نیز در صدد هستیم با تلاش مسئولان این رتبه را حفظ شود.

جوانبخت هدف اصلی از برگزاری مسابقات قرآن را انس با کتاب آسمانی قرآن کریم خواند و افزود: بنا بر تصمیم سازمان اوقاف، آذربایجان غربی در سال ۹۶ میزبان مسابقات قرآن کشوری می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: مسابقات استانی قرآن کریم از ۲۷ مرداد ماه در ۱۴ شهرستان آذربایجان غربی آغاز شده و ۳۰ مرداد ماه با معرفی برگزیدگان خاتمه می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: ۸ هزار نفر در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ثبت نام کرده بودند که در نهایت، این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۲ نفر از آقایان و بانوان که ۳۰ درصد آنها حافظان قرآن کریم هستند برگزار می‌شود.

جوانبخت برگزاری مرحله کشوری این دوره از مسابقات را ۲۵ مهر تا ۷ آبان عنوان کرد و افزود: با توجه به حساست داوری مسابقات قرآن کریم، کمیته فنی این مسابقات از سوی ستاد برگزاری مسابقه سازمان اوقاف انتخاب شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از راه‌اندازی مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم در مسجد نرجس خاتون خبر داد و بیان کرد: میزبان همایش روز امامزادگان در ارومیه، امامزاده محمد ابراهیم، در سلماس امامزاده برگشاد، در خوی امامزاده سید بهلول، در میاندوآب امامزاده تاج الدین و در نقده امامزاده نظام آباد است.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید