فراخوان دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از ذاکرنیوز از شهرکرد؛ دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای «تمدار بیت» در راستای سیاست های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام به پاسداشت و ارتقای ادبیات گویشی و بومی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، از سوی معاونت فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با همکاری انجمن ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل برگزار می شود.

شاعران ۶ استان اصفهان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، فارس، ایلام و چهارمحال و بختیاری در این جشنواره شرکت می کنند.

این جشنواره در ۲ بخش برگزار می شود که بخش «آیینی» با اولویت موضوعات انتظار، فرهنگ ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، امام رضا (ع)، و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، و بخش «آزاد» با اولویت آداب و سنن اقوام، در همه قالب ها می باشد.

شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان آزاد است.

هر هنرمند فقط می تواند با ارسال ٣ اثر در یکی از ۲ بخش حشنواره شرکت کند که جمعاً ۶ نفر حائز رتبه خواهند شد.

آخرین مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره، چهارشنبه ۴ شهریور، بازبینی و داوری آثار، چهارشنبه ١١ شهریور و اختتامیه جشنواره نیز چهارشنبه ٢۴ شهریور ماه سال جاری اعلام شده است.

جایزه نفرات اول در هر بخش هم تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۴ میلیون ریال، نفرات دوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، و نفرات سوم؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳ میلیون ریال خواهد بود.

علاقمندان آثار خود را برای شرکت در جشنواره به نشانی استان چهارمحال و بختیاری ـ اردل ـ خیابان علامه طباطبایی ـ مجتمع فرهنگی هنری مهرگان ـ دبیرخانه دائمی شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت یا از طریق پست الکترونیک chb.ardal@farhangmail.ir ارسال کنند.

همچنین نشانی اینترنتی chb.farhang.gov.ir و شماره تلفن ٠٣٨٣۴٣۴٣٨٠٠ برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام شده است.

اردل (مرکز شهرستان اردل) در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید