برگزاری مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری برنا از سمنان، مهدی جمال مدیرکل کانون پرورش فکری سمنان از راه‌اندازی کانال تلگرامی «یار مهریان» با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فضای مجازی خبر داد.

مدیرکل کانون پرورش فکری سمنان اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر موضوع تهاجم فرهنگی از سوی دشمن قوت گرفته و سعی شده تا تفکر نسل نوجوان و آینده‌ساز را به سمت و سوی خود سوق دهند، نیاز داریم تا بیش از گذشته، آرمان‌ها و اهداف انقلاب را در جامعه روشن و تبیین کنیم.

جمال در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده درست از فضای مجازی خاطرنشان کرد: فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویتی یک ملت به‌شمار می‌رود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی، اهمیت دادن به کتاب، کتاب‌خوانی و به‌ویژه ترویج مطالعه در جامعه میان جوانان و نوجوانان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری سمنان با توجه به برگزاری نخستین مسابقه کتاب‌خوانی در مردادماه سال جاری گفت: این مسابقه با اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی و از طریق کانال تلگرام، مخاطب جذب می‌کند و برای شرکت در این مسابقه، هیچ رده سنی در نظر گرفته نشده و تمام افراد علاقمند می‌توانند حضور پیدا کنند.

جمال همچنین یادآور شد: کتاب «گردان قاطرچی‌ها» به‌صورت pdf  در کانال گذاشته شده تا دسترسی کاربران راحت باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری سمنان در پایان تصریح کرد: این رمان را که داود امیریان نوشته و فضای آن طنزآمیز است، بخشی از ابعاد حماسه‌های رزمندگان غیور دفاع مقدس را در قالبی جدید بیان می‌کند و همین فضای جذاب برای نوجوانان موشکافی می‌شود و امید است با اجرای این طرح گامی مؤثر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برداریم.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید