اعلام فراخوان دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت در چهارمحال و بختیاری

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت خبر داد و گفت: این جشنواره باحضور شش استان در اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اردل برگزار می شود.

جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری امروز (۱۹ مرداد) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد گفت: معاونت فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با همکاری انجمن ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل در راستای سیاست های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام به پاسداشت و ارتقای ادبیات گویشی و بومی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت را برگزار می کند.

وی بابیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل در چهارمحال و بختیاری میزبان این جشنواره است ابراز کرد: استان های اصفهان، خوزستان، بوشهر، کهگلویه و بویراحمد، لرستان، فارس، ایلام و چهارمحال و بختیاری در دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری به موضوعات جشنواره اشاره کرد و گفت: آئینی با اولویت (انتظار، فرهنگ ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، امام رضا (علیه السلام)، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) و آزاد با اولویت (آداب و سنن اقوام) از موضوعات دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت در چهارمحال و بختیاری است.

کارگران به شرایط شرکت در دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت اشاره کرد و افزود: ارسال سه اثر از ۲ بخش از هر هنرمند، شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان آزاد است و آثار در ۲ بخش داوری و جمعا شش نفر حائز رتبه می شوند.

این مقام مسئول آخرین مهلت ارسال آثار را ۴شهریور سال جاری عنوان کرد و گفت: دهمین جشنواره شعر گویشی منطقه ای تمدار بیت ۲۴ شهریور سال جاری در اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اردل برگزار می شود.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید