مسابقه کتابخوانی (خانواده سلامت ) در بین سواد آموزان دوره انتقال

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از پانا شهر تهران،سازمان ‎ آموزشی، علمی و فرهنگی ملل ‎ متحد یونسکو ۱۷شهریور برابر با ۷ سپتامبر را روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی نامگذاری کرد.

یکی از شاخص‌های رشد در جوامع متمدن، میزان بهره‌مندی مردم آن کشور از حداقل سواد نوشتن و خواندن است. بدیهی است مبارزه با بی‌سوادی نه تنها در مقوله توسعه فرهنگی به عنوان نخستین گام قلمداد می‌شود، بلکه در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است.

اولین سازمانی که رسماً در سال ‌١٣١۵ برای مبارزه با بی‌سوادی بزرگسالان در ایران شروع به کار کرد، اداره تعلیمات اکابر بود. در سال ‌١٣٢٢ و بعد از جنگ جهانی دوم، کلاس‌های سواد آموزی بزرگسالان تحت عنوان آموزش سالمندان آغاز به کار کرد و در فاصله سال‌های ‌۱۳۲۰ تا ‌١٣۳۵،آموزش بزرگسالان با عنوان تعلیمات اساسی در جهان با بنیانگذاری یونسکو مورد توجه قرار گرفت و به صورت آزمایشی در کشورهای مصر، هلند، فیلیپین و مکزیک به اجرا درآمد.

پس از این اقدام، اجلاس جهانی کنفرانس عمومی یونسکو در پاریس در مورد پیکار جهانی مبارزه با بی‌سوادی تصمیماتی اتخاذ کرد و در پی آن، کنگره جهانی براندازی بی‌سوادی در جهان را از ‌١۵ تا ‌٢۵ شهریور ‌١٣۴۴ در تهران تشکیل داد و در سپتامبر ‌٢٠٠٠ میلادی نیز رهبران جهان، اعلامیه هزاره را تصویب کردند و متعهد شدند، ملت‌هایشان تا سال ‌٢٠١۵ میلادی بتوانند به یکی از اهداف آموزش همگانی دست‌یابند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره)، نهضت سواد آموزی در ‌٧ دی ماه ‌١٣۵٨ شروع به کار کرد و با تشکیل کلاس‌های سوادآموزی، امکان تشکیل کلاس را در تمام نقاط کشور به وجود آورد.

سازمان نهضت سواد آموزی با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و حمایت شرکت لبنی بل روزانه در راستای ارتقاء مطالعه و ترویج سبک زندگی سالم تر میان سواد آموزان،خانواده ها و دوستانشان و ایجاد جامعه پایدار با آماده سازی کتاب (خانواده سلامت) اجرای مسابقه کتابخوانی(خانواده سلامت) را در دستور کار خود قرار داد وطی بخشنامه شماره ۱/۹۵۲/۱۳۸۵-۱۳۹۵/۰۵/۱۶ به سراسر کشور ابلاغ نمود.

این کتاب در هفته جاری در اختیار سواد آموزان دوره ی انتقال در سراسر کشور قرار گرفت و هم زمان در روز ۱۷ شهریور برابر با ۷ سپتامبر با حضور ۲۹۰۰۰ سواد آموز در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

درشهرتهران نیز هماهنگ با سایر استانها با حضور ۵۰۰ سواد آموز برتر در مناطق ۴- ۸- ۱۵- ۱۸ و۱۹برگزار و به نفرات برتر هدایایی اهداء خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.