مسابقات ملی قرآن «بیان» در اصفهان آغاز شد

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل ازگزارش راسخون، غلامرضا شاه‌میوه، قاری و داور بین‌المللی مسابقات قرآن کریم، امروز ۲۱ مردادماه در افتاحییه مسابقات ملی بیان در اصفهان، اظهارکرد: در این دوره از مسابقات که در سه رده سنی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان در رشته‌های قرائت تطبیقی، اذان، ترتیل و قرائت تقلیدی به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های این مسابقات این است که براساس ارسال آثار، مسابقات را پایه‌گذاری کرده‌ایم و از بین بیش از ۱۵۰۰ اثر،  تعدادی انتخاب شده‌اندکه مبنای برای انتخاب آن‌ها  کیفیت بوده است، لذا براین مبنا ممکن است از یک استان هیچ شرکت کننده‌ایی نداشته باشیم و از یک استان هم ممکن است، حتی ۹ نفر شرکت کننده وجود داشته باشد و این بستگی به استان‌ها داشته که چقدر در این زمینه فعال بوده‌اند.

شاه میوه در ادامه با اشاره به جایگاه اصفهان و اینکه در این شهر مدیران قرآنی وجود دارند، گفت: از این ظرفیت‌ها باید استفاده کنیم و این قبیل مسابقات را تداوم بخشیم و حتی اگر بتوانیم مجوزهای لازم را به دست بیاوریم تا مسابقات بین‌المللی را در این رده سنی در اصفهان برنامه‌ریزی و اجرا کنیم و همان‌طور که اصفهان میزبان جشنواره فیلم کودک و نوجوان است، بتوانیم در هر سال یک پایگاه قرآنی برای نوجوانان در سطح بین‌المللی در این شهر داشته باشیم.

وی افزود: این دوره از مسابقات باهدف پشتیبانی برای آینده قرائت و حفظ قرآن در کشور تاسیس شد، گرچه ما امسال رشته حفظ نداشته‌ایم ولی انتظار داریم  برای سال بعد این رشته را بتوانیم اضافه کنیم.

همچنین مدیرعامل موسسه بینه نیز گفت: در برگزاری این مسابقات هدف این بود که از ظرفیت‎ها واستعدادهای قرآنی نوجوانان استفاده شود و امیدواریم این حرکت استمرار داشته باشد که با برنامه‌ریزی هدفمند بتوانیم در این زمینه‌ها و عرصه‌های دیگر قدم برداریم.

مرتضی بشیری اظهارکرد: این مسابقات در سه گروه سنی زیر۱۳ سال، ۱۳تا ۱۶ سال و ۱۶ تا۱۸ سال برگزار می‌شود.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.