مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان غربی از ۲۷ مرداد ماه آغاز می‌شود

0

به گزارش «فارسی مچ»؛ به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به وجود ۸ هزار بقعه در ایران، این کشور در ارادت و علاقه به اهل بیت (ع) از دیگر کشورهای همسایه و مسلمان متمایز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی نقش و توسعه بقاع متبرکه را در مقابله با تهاجم فرهنگی مؤثر خواند و افزود: در آذربایجان غربی ۱۳ امامزاده شاخص و ۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی در بیست و هشتیمن دوره مسابقات قرآن کریم، نخستین استان از نظر کمی و کیفی در کشور شناخته شد و امسال نیز در صدد هستیم با تلاش مسئولان این رتبه را حفظ شود.

جوانبخت هدف اصلی از برگزاری مسابقات قرآن را انس با کتاب آسمانی قرآن کریم خواند و افزود: بنا بر تصمیم سازمان اوقاف، آذربایجان غربی در سال ۹۶ میزبان مسابقات قرآن کشوری می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: مسابقات استانی قرآن کریم از ۲۷ مرداد ماه در ۱۴ شهرستان آذربایجان غربی آغاز شده و ۳۰ مرداد ماه با معرفی برگزیدگان خاتمه می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: ۸ هزار نفر در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ثبت نام کرده بودند که در نهایت، این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۲ نفر از آقایان و بانوان که ۳۰ درصد آنها حافظان قرآن کریم هستند برگزار می‌شود.

جوانبخت برگزاری مرحله کشوری این دوره از مسابقات را ۲۵ مهر تا ۷ آبان عنوان کرد و افزود: با توجه به حساست داوری مسابقات قرآن کریم، کمیته فنی این مسابقات از سوی ستاد برگزاری مسابقه سازمان اوقاف انتخاب شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از راه‌اندازی مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم در مسجد نرجس خاتون خبر داد و بیان کرد: میزبان همایش روز امامزادگان در ارومیه، امامزاده محمد ابراهیم، در سلماس امامزاده برگشاد، در خوی امامزاده سید بهلول، در میاندوآب امامزاده تاج الدین و در نقده امامزاده نظام آباد است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.