برگزیدگان دومین جشنواره رسانه‌های علوی

0

به گزارش «فارسی مچ» منتخبین دومین جشنواره رسانه‌های علوی ویژه تولیدات دیجیتال طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای انقلاب اسلامی تهران معرفی شدند و با اهدای جوایزی از آنها تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ؛ در اختتامیه دومین جشنواره رسانه های علوی، سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، به بیان چهار رویکرد موجود به فضای مجازی پرداخت و گفت: هم اکنون رویکردهای آسیبی، راهبردی، ابزاری و دو فضایی شدن وجود دارد و  این فضا ما را به سمتی می برد که اگر به سبک زندگی متناسب با آن نپردازیم همواره مجبور به انفعال هستیم.

موسویان با اشاره به دغدغه های مراجع تقلید از جمله آیت الله جوادی آملی و همچنین مقام معظم رهبری در رابطه با تولید محتویات مطلوب در فضای مجازی گفت: تا ۱۵ سال آینده اگر نتوانیم حضور افراد را در فضای مجازی مدیریت کنیم با وارد شدن به فضای جدیدی که حتی نیازهای افراد را بر طرف می سازد عملا مدیریت ذهن را از دست خواهیم داد.

وی گفت: به جز آمریکا و چین که با مدیریت فضای مجازی می توانند هر اتفاقی را ثبت کنند کشور ثالثی این قدرت را ندارد اما با توجه به اهمیتی که در کشور برای این موضوع قایل شده ایم می توانیم از هم اکنون برای تولید محتوا و هدایت افکار عمومی در فضای مجازی گام برداریم و موفق شویم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به این نکته که در تمام تاریخ اسلام هیچ وقت چنین فضایی در اختیار مولدین نبوده که در لحظه واحد صحبت هایشان به همه جهان مخابره شود خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله جوادی عاملی فضای مجازی را یک فرصت دانسته و مقام معظم رهبری از سال ها قبل در رابطه با مدیریت این فضا صحبت کرده اند که همین نشان می دهد که اگر به فرمایشات مسئولین بزرگوار توجه می شد اکنون در جایگاه بهتری قرار داشتیم هر چند که می توانیم با رهنمودهای مقام معظم رهبری به جایگاهی شایسته برسیم.

 در بخش دیگری از این مراسم، ابوالقاسم حبیبی‌ دبیر دومین جشنواره رسانه‌های علوی به ارائه گزارشی در خصوص این جشنواره پرداخت و گفت: مؤسسه آفرینش‌های غدیر یکی از اهداف خود را برپایی یادمان‌ها و جشنواره‌هایی با محوریت غدیر، امامت و ولایت امیرالمومنین علی(ع) قرار داده و در این راستا برپایی جشنواره رسانه‌های علوی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه در رسانه‌های مجازی با فقر محتوایی در زمینه غدیر، امامت و ولایت روبرو هستیم گفت: چنین مطالبی از سوی اندیشمندان تولید شده، اما به تولید محتوا در فضای مجازی منجر نشده است. فعالان حوزه مجازی به ضرورت ورود به این موضوع پی برده‌اند اما از حمایت‌های کافی برای فعالیت برخوردار نیستند.

دبیر دومین جشنواره رسانه‌های علوی عنوان کرد: در اجرای طرح تولید محتواهای دینی از سوی مؤسسه آفرینش‌های غدیر، هشت محور پیشنهاد شده است تا اگر افراد مختلف تولیداتی در این زمینه دارند ارائه و از حمایت‌های مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه باید تولید محتواهای دینی را به صورت کاربردی دنبال کنیم، ابراز داشت:یک بانک اطلاعاتی جامع در حوزه غدیرپژوهی نداریم و محتواهای تولید شده در فضای مجازی گرد هم جمع نشده است.

لطف الله سیاهکلی؛ عضو و مشاور شورای عالی فضای مجازی، نیز بیان کرد: در فضای مجازی شناخت آدمها بسیار راحت و آسان است چون در این فضا فرد خود اظهاری می نماید و با لایک و کلیک  چیزی را تایید و علاقه خود را ابراز می کند بنابراین  نیاز سنجی راحت تر می شود. در فضای مجازی باید تمرکز ما ابتدا بر نیاز سنجی مخاطب باشد و بعد از نیاز سنجی اقدام به تولید محتوا متناسب با نیاز مخاطب نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه گفت: زبان امروز دنیا، زبان قضای مجازی و هنر است و ما نیز باید با زبان دنیای خودمان صحبت کنیم. وظیفه ما اقدام به تولید محتواهای دینی و غنی در فضای مجازی است تا طبق آیه قرآن با آمدن شبکه های نور در بین خانواده ها، ظلمت و شبکه های شرور فرصت کمتری برای ارائه ظهور و خودنمایی نمایند.

در پایان این مراسم از آثار و موسسه های زیر تقدیر به عمل آمد:

در بخش رسانه های برخط، اثر ابلاغ از  موسسه خادمین مکتب سرخ ، اثر بلاغه از مرکز اطلاع رسانی آل البیت و اثر غدیرستان از  موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی (ص) شایسته دریافت لوح و تندیس جشنواره شدند.

در بخش تلفن همراه ، اثر دُر نجف از موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (ص) شایسته دریافت تندیس ، اثر نهج البلاغه نور از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و اثر خطابه غدیر از موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی (ص) شایسته تقدیر شدندو لوح جشنواره را دریافت کردند.

در بخش نرم افزارهای چند رسانه ای، اثر راهی به آسمان از موسسه نور راسخون شایسته دریافت تندیس جشنواره شد و  اثر غدیر تجلی گاه ولایت از موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (ص)، شایسته تقدیر شد و لوح جشنواره را دریافت کرد.

 

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.