تبلیغات وسیع و تجربه سال قبل در افزایش میزان استقبال از جشنواره موثر است

0

به گزارش «فارسی مچ» جشنواره ادبی هنری شاهچراغ(ع) در دومین سال خود ، در هفت رشته و در گستره ی ملی برگزار خواهد شد.

دبیرعلمی بخش خوشنویسی در مصاحبه با خبرنگار فارسی مچ گفت: امسال جشنواره در سطح ملی برگزار می شود و در سراسر ایران فراخوان ارسال آثار انجام شده است، به همین خاطر پیش بینی می کنیم که میزان استقبال و ارسال آثار بیشتر از سال قبل باشد.
استاد مجید چیزفهم تبلیغات وسیع واستفاده از تجربه سال قبل را عوامل موثری برای افزایش شرکت کنندگان در جشنواره امسال دانست و گفت: سال قبل اولین تجربه برگزاری جشنواره با این سبک بود طبیعتا دومین جشنواره با دقت و فرصت بیشتر در ارسال فراخوان در سراسر کشور برگزار شد
وی تصریح کرد: البته سال گذشته بخش خوشنویسی جشنواره در ۴رشته برگزار شد اما امسال بخش خوشنویسی تنها در دو رشته نستعلیق و ثلث در جشنواره حضور دارد.اگر سال آینده هم بنا باشد بخش خوشنویسی جشنواره در دو رشته برگزار شود شکسته نستعلیق و نسخ را جایگزین می کنیم تا فرصت یرای همه رشته ها فراهم شود.
چیز فهم یاد آور شد: چون تعداد رشته ها کم شده طبیعتا روی تعداد شرکت کننده ها تاثیر منفی خواهد داشت این استاد هنرمند درخصوص استفاده از خروجی های جشنواره برای تولید محصولات هنری پاسخ داد: سال گذشته اولین تجربه جشنواره بود و یک بایگانی از اسکن آثار تهیه شد و بنا بود مجموعه ایاز اثار برای برپایی نمایشگاه چاپ شود. شاید در جشنواره دوم برای استفاده از خروجی های جشنواره تصمیمات جدی تری گرفته شود در این صورت از ذخیره هنری جشنواره اول هم می توان بهره برد.
وی افزود:به طور معمول هرجشنواره ای باید برای خروجی های خود برنامه ریزی داشته باشد. فعالیت هایی مثل چاپ آثار برتر یا برگزاری نمایشگاه در افزایش انگیزه شرکت کنندگان برای دوره های آتی موثر است.
چیزفهم ادامه داد: موضوعات این بخش هم مانند سایر بخش ها مرتبط با مقام شامخ حضرت احمد ابن موسی هست و برخی آثار مانند صلوات خاصه در بخش های مختلف حرم برای استفاده زائرین نصب می شود. برخی آثار نیز در موزه حرم در معرض دید عموم قرار می گیرد
دبیرعلمی بخش خوشنویسی درخصوص مخاطب این بخش توضیح داد:بخش خوشنویسی مخصوصا با توجه به رشته هایی که برای جشنواره انتخاب شده مختص هنرمندان است و مخاطب عمومی ندارد. مثلا اگر خط ریز هم در جشنواره پیش بینی شود ان وقت مخاطب عمومی تری پیدا می کند.
وی تصریح کرد: مخاطب خاص این بخش در این جشنواره هنرمندان انجمن خوشنویسان سراسر کشور هستند. چیزفهم ابراز داشت:خوشنویسی یک هنر خاص مذهبی و ایرانی و اسلامی است و می تواند در چنین جشنواره هایی باتوجه به موضوع جشنواره که سیره و شخصیت حضرت شاهچراغ است در کشور و خارج از آن تاثیر بسزایی داشته باشد. برای افزایش این تاثیر گذاری لازم است مسئولین امر به ظرفیت این بخش توجه بیشتری داشته باشند تا به خاطر محدودیت ها رشته های این بخش کاهش پیدا نکند و در رشته های بیشتری بتوانیم از این ظرفیت برای معرفی حضرت احمد ابن موسی استفاده کنیم.
وی در ادامه خبر داد: به زودی کارگاه هایی برای علاقمندان این بخش با حضور اساتید طراز اول کشور برگزار می شود.برای حضور در کارگاه آموزشی واعلام زمان دقیق آن از طریق دبیرخانه فراخوان داده خواهد شد.
چیزفهم ابراز داشت: صندوق آبادی نایب رییس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و عبدالرضایی از اساتید ثلث نویس برتر کشور از اساتید این کارگاه اموزشی خواهند بود.
عضو شورای سیاست گذاری جشنواره حضرت شاهچراغ (علیه السلام)، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه را پانزدهم تیرماه ۱۳۹۴ اعلام و خاطرنشان کرد: داوری آثار در مردادماه انجام می‌شود و اختتامیه جشنواره در روزهای ۲۸ و ۲۹ مردادماه ۱۳۹۴، همزمان با ایام پرخیر و برکت دهه کرامت و سالروز بزرگداشت مقام حضرت احمدبن موسی (علیهما السلام) برگزار خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.