آغاز هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب

2

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایرنا؛ هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب پس از یک سال تاخیر همزمان با آغاز ماه محرم توسط رادیو معارف برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب از ۴ آبان ماه تا ۲ آذر ماه سال ۹۳ مصادف با اول تا پایان محرم الحرام برگزار می‌شود.

این مسابقه از دو بخش مکتوب و رادیویی شامل موضوعاتی همانند کربلا جاری در زمان و مکان، نماز ظهر عاشورا، عزت حسینی از کربلا تا شام، حسینی ماندن و دشمن‌شناسی تشکیل شده است.

مسابقه مکتوب نیز از ایده‌های نو، نقد و نظر و رادیو نگاران تشکیل شده که خود رادیو نگاران نیز شامل رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها، وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

در بخش ایده‌های نو، ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه برای ساخت یک برنامه رادیویی ویژه ماه محرم و صفر در این بخش به مسابقه گذاشته می‌شود، شرکت کنندگان باید با شناسایی موضوعات، منابع و کار‌شناسان عاشورایی طرح این برنامه رادیویی را در پایگاه بوی سیب مکتوب کنند.

انتشار اخبار، اطلاعات، نقد و ارزیابی برنامه‌های عاشورایی رادیو در رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها، ‌ وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی در بخش رادیو نگاران مورد بررسی قرار گرفته است.

مسابقه رادیویی نیز از دو بخش حرفه‌ای و مردمی تشکیل شده است؛ بخش حرفه‌ای شامل بخش جاری و ویژه می‌شود که بخش ویژه از آنونس، مستند، نمایش کوتاه، آزاد و خلاقانه بوده و بخش سطح مردمی نیز از برنامه‌های کوتاه، گزارش‌های مردمی و آوای من تشکیل شده است.

در بخش ویژه (سطح حرفه‌ای) برنامه سازان رسانه ملی می‌توانند به صورت مستقل آثار خود را در قالب‌های چهارگانه به دبیرخانه طرح ملی بوی سیب ارسال کنند.

آثار می‌تواند در کلیه موضوعات مرتبط با محرم و قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشد، امام موضوعات اعلام شده در آیین‌نامه طرح ملی بوی سیب از امتیاز ویژه‌ای برخوردارند.

تمامی مراحل ثبت نام و ارسال آثار در بخش‌های مختلف از طریق پایگاه اطلاع رسانی بوی سیب به نشانی «bouysib.ir» انجام می‌شود.

مهلت ارسال آثار از ابتدا تا انتهای محرم الحرام (۴ آبان ماه تا ۲ آذر ماه سال ۹۳) است.

موضوعات ویژه‌ی بخش مسابقه:

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، طبق اعلام دبیرخانه هر چند که تولید آثار در بخش‌های مختلف هفتمین طرح ملی بوی سیب با توجه به آیین نامه مسابقه صورت می‌گیرد و عموم موضوعات عاشورایی می‌بایست مورد توجه شرکت کنندگان محترم قرار بگیرد، لکن توجه به این پنج محور اصلی که به عنوان موضوعات ویژه ی این دوره انتخاب شده‌اند در تمام بخش‌های مسابقه دارای اولویت است:

  • ۱- کربلا، جاری در زمان و مکان
  • ۲- نماز ظهر عاشورا
  • ۳- عزت حسینی از کربلا تا شام
  • ۴- حسینی ماندن (بصیرت)    
  • ۵- دشمن شناسی (یزید ۲۰۱۴)

ده‌ها هزینه و کمک هزینه سفر به کربلای معلی، هزینه سفر به مشهد مقدس و هدایای فرهنگی از دیگر جوایز طرح ملی بوی سیب به شمار می‌رود.

 

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۲ دیدگاه

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.