چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری مهر؛ دبیر چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان، از برگزاری این جشنواره خبر داد و با بیان این که هدف آن گرامیداشت روز گرگان، ترویج فرهنگ گرگاندوستی و استفاده از فضای مجازی برای معرفی گرگان است، گفت: فراخوان این جشنواره از ۴ مرداد آغاز شده و مهلت ثبت نام هم تا ۹ شهریور است.

شبیر دائمی، در نشست خبری این جشنواره گفت: وبلاگ که در گذشته نه چندان دور دفتر خاطراتی بیش نبود اکنون به یک رسانه قوی و ابزار کارآمد و تاثیر گذار در همه زمینه ها تبدیل شده است، بر اساس همین دیدگاه برگزاری جشنواره های وبلاگ نویسی نیز می تواند اقدامی ضروری در این خصوص به حساب بیاید.

وی با بیان این که به الطاف الهی چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان در چهارمین سال پیاپی، تابستان ۹۳ برگزار می شود به توضیح اهداف این جشنواره پرداخت و گفت: تبیین اهمیت و کارکردهای وبلاگ نویسی ، تشویق نسل جوان به تعامل در محیط آنلاین و کسب مهارت های دیجیتالی برای نیل به الگوی شهروند الکترونیک در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی » ، گرامیداشت روز گرگان و ترویج فرهنگ گرگاندوستی و استفاده از فضای مجازی در جهت معرفی گرگان بخشی از اهداف این جشنواره است.

وی ادامه داد: تحقق بخشی از اهداف شهر الکترونیک گرگان، سوق دادن وبلاگ نویسان برای پرداختن به موضوعات مرتبط با گرگان، ارتقاء کیفیت وبلاگ های گرگانی و ایجاد روحیه رقابت سالم میان آنها، تبیین اهمیت و کارکردهای وبلاگ نویسی و ارایه و معرفی وبلاگهای برتر و نمونه از نظر استانداردهای فنی و محتوایی از برنامه های مهم در برگزاری چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی است.

دائمی در توضیح موضوعات جشنواره گفت: عنوان کلی جشنواره ” گرگان شهر مهربان ” است که شرکت کنندگان باید در شش موضوع مرتبط با این عنوان به ارسال مطالب خود بپردازند.

وی درباره موضوعات جشنوراه افزود: موضوعات شامل بخش های مختلف است که بخش فرهنگی و گردشگری آن شامل فرهنگ بومی گرگان ، بافت تاریخی و معماری، اماکن گردشگری، بناهای تاریخی مذهبی، جاذبه های طبیعی، عناصر تاریخی گرگان ، آداب و رسوم، آئین ها، گویش ها ، بازی های محلی، صنایع دستی ، اقتصاد و گردشگری ، خانواده و سبک زندگی ، رسانه های گرگان ، هنر در گرگان ، گرگان از نگاه من می شود.

وی ادامه داد: موضوع دوم زیرساخت های توسعه گرگان است که شامل کشاورزی و صنعت گرگان ، توسعه شهری همچون توسعه پارک ها و فضای سبز و زیباسازی شهر و ترافیک و مدیریت شهری و ساخت و ساز، سرمایه گذاری، حمل و نقل و ارتباطات همچون توسعه راهها و جاده های برون شهری، توسعه دانشگاه ها و آموزش عالی، صنعت، بهداشت و درمان، محیط زیست و منابع طبیعی، اقتصاد و تجارت ، جاذبه های گردشگری گرگان ، رفاه اجتماعی و توسعه ، توسعه موزون ، نقش نخبگان و فرهیختگان در توسعه گرگان می شود.

دبیر چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان درباره سایر موضوعات گفت: بخش ورزش شامل پتانسیل و وضعیت رشته های مختلف ورزشی در گرگان، معرفی تیم های ورزشی، بخش مشاهیر گرگان شامل مشاهیر و نام آوران پیشین یا معاصر گرگان، شهدا و ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس، خیرین و نیکوکاران، افراد تلاشگر، شهروندان فداکار، چهره های تاثیرگذار اجتماعی فرهنگی ورزشی ، بخش نامه ای به شهردار یا اعضای شورای شهر شامل طرح مسایل گوناگون اجتماعی مرتبط با حوزه مدیریت شهری از موضوعات دیگر مطرح شده برای این جشنواره است که علاقه مندان می توانند در این بخش های شرکت کنند.

وی بخش ویژه جشنواره چهارم را ارائه راهکارهای تحقق شعار سال ۹۳ « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی » معرفی کرد و در توضیح قوانین و مقررات جشنواره گفت: مطالب ارسالی می تواند در قالب گزارش ، تحلیل ، دلنوشته ، خاطره و … باشد، وبلاگ های شرکت کننده از لحاظ محتوا و فرم  باید تابع قوانین کشور باشند و مطالب نیز باید از سوی نویسنده وبلاگ تولید شده و از این رو مطالب کپی شده در جشنواره شرکت داده نخواهند شد.

دائمی ادامه داد: در صورت استفاده نویسنده از منابع، حتما باید ذکر شود در غیر این صورت مطلب مذکور پیش از مرحله قضاوت حذف خواهد شد، تعداد آثار ارائه شده برای شرکت در جشنواره حداقل یک و حداکثر شش اثر است که البته آثار مذکور می­تواند مربوط به یک موضوع و یا هر شش موضوع ذکر شده باشد.

وی با بیان این که هر فرد فقط میتواند با یک وبلاگ در مسابقه شرکت کند، اضافه کرد: هر فرد تنها در دو موضوع میتواند به عنوان برنده معرفی شود. در صورت قرار گرفتن فرد بین نفرات اول تا سوم در چند موضوع،  دو  موضوعی که فرد بالاترین رتبه را در آنها کسب کرده، ملاک خواهد بود.

وی با تاکید بر این که آثار شرکت داده شده در جشنواره باید در فاصله زمانی اول فروردین ۹۳ تا ۱۱ شهریور ۹۳ تولید شده باشد خاطرنشان کرد: مطالب تولید شده در خارج از بازه زمانی مذکور، در مرحله داوری جشنواره شرکت داده نخواهد شد، از سویی کلیه آثار شرکت داده شده در جشنواره هم باید در صفحه اول وبلاگ فرد به نمایش گذاشته شود.

دبیر چهارمین جشنوراه وبلاگ نویسی گرگان، نوآوری و خلاقیت در آثار تولید شده و ارتباط کامل مطلب با موضوعات جشنواره را از معیارهای داوری دانست و افزود: تولیدی بودن مطالب، ایجاز در نوشتار،  استفاده از تصویر یا تصاویر مرتبط ، گرافیک مناسب وبلاگ ، قابل دسترس بودن مطالب در بازه زمانی کوتاه، تعداد بازدیدها ، پویایی نظرات ، نبود غلط تایپی و املایی، به روز رسانی مستمر و منظم وبلاگ ، در ارزیابی مد نظر خواهد بود.

وی با بیان این که با انتخاب هیئت داوران ، سه اثر برگزیده در هر موضوع انتخاب و افراد برتر تشویق خواهند شد، خاطرنشان کرد: نفرات اول، دوم و سوم هر موضوع به ترتیب باید ۶۰، ۵۰ و ۴۰ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز هیئت داوران کسب کنند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به سایت جشنواره به نشانی www.gorganblog.ir مراجعه نمایند.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.