دومین سوگواره هنر فاطمی

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایلنا؛ دومین سوگواره هنر فاطمی در بخش های وبلاگ نویسی، عکاسی، پژوهش و خوش نویسی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، ناصر سلطانی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه، دومین سوگواره سراسری هنر فاطمی در بخش‌های عکاسی، خوشنویسی، وبلاگ نویسی و پژوهش با هدف بزرگداشت این ایام و آشنایی بیش از پیش علاقه مندان و ارادتمندان بانوی اسلام حضرت زهراء (س) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی زمان آغاز این سوگواره را فاطمیه اول عنوان کرد و یادآور شد: فراخوان پژوهش در باب عزادریهای فاطمیه در محورهای تحلیل بیانات و نقش رهبر معظم انقلاب در زنده نگه داشتن فاطمیه، تبیین نقش وحضور مراجع در عزاداری فاطمیه و چگونگی گسترش عزاداری‌های فاطمیه توزیع شده است.

این مقام مسئول پایان فاطمیه دوم را مهلت نهایی این سوگواره اعلام کرد و گفت: این سوگواره در بخش عکاسی نیز پذیرای آثار علاقمندان با موضوع فاطمیه و دستجات عزاداری در مساجد و تکایا و فاطمیه و نوروز خواهد بود.

سلطانی محمدی هدف از برگزاری این بخش از مسابقات را استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیئت داری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف جشنواره، شناسایی و معرفی مراسم و صحنه آرایی هیئت‌ها و ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیئت و مراسم مذهبی. عنوان کرد.

به گفته وی سومین بخش از این سوگواره شامل مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع فاطمیه با موضوعات فاطمیه – حجاب – نقش زنان در دفاع از حریم ولایت و بصیرت سیاسی زنان در عصر حاضر است.

این مقام مسئول به مسابقه بزرگ خوشنویسی با محوریت نگارش فرازهایی از متن حدیث کساء و خطبه فدکیه حضرت زهراء نیز اشاره کرد و افزود: آثارخوشنویسی شده باید قسمتی از فرازهای موارد فوق، ترجمه، و یا متن ادبی مرتبط با آن ویا هر حدیث و روایت دیگر با موضوع حضرت زهراء باشد.

سلطانی محمدی آخرین فرصت ارسال آثار را (۲۰ فروردین) سال آینده و زمان اعلام اسامی برگزیدگان را (۱۰ خرداد) سال ۹۳ اعلام کرد.

برای شرکت در این مسابقه می توانید به سایت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان به آدرس www.mahfel-zn.ir مراجعه نمایید.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ