دومین سوگواره هنر فاطمی

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایلنا؛ دومین سوگواره هنر فاطمی در بخش های وبلاگ نویسی، عکاسی، پژوهش و خوش نویسی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، ناصر سلطانی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه، دومین سوگواره سراسری هنر فاطمی در بخش‌های عکاسی، خوشنویسی، وبلاگ نویسی و پژوهش با هدف بزرگداشت این ایام و آشنایی بیش از پیش علاقه مندان و ارادتمندان بانوی اسلام حضرت زهراء (س) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی زمان آغاز این سوگواره را فاطمیه اول عنوان کرد و یادآور شد: فراخوان پژوهش در باب عزادریهای فاطمیه در محورهای تحلیل بیانات و نقش رهبر معظم انقلاب در زنده نگه داشتن فاطمیه، تبیین نقش وحضور مراجع در عزاداری فاطمیه و چگونگی گسترش عزاداری‌های فاطمیه توزیع شده است.

این مقام مسئول پایان فاطمیه دوم را مهلت نهایی این سوگواره اعلام کرد و گفت: این سوگواره در بخش عکاسی نیز پذیرای آثار علاقمندان با موضوع فاطمیه و دستجات عزاداری در مساجد و تکایا و فاطمیه و نوروز خواهد بود.

سلطانی محمدی هدف از برگزاری این بخش از مسابقات را استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیئت داری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف جشنواره، شناسایی و معرفی مراسم و صحنه آرایی هیئت‌ها و ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیئت و مراسم مذهبی. عنوان کرد.

به گفته وی سومین بخش از این سوگواره شامل مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع فاطمیه با موضوعات فاطمیه – حجاب – نقش زنان در دفاع از حریم ولایت و بصیرت سیاسی زنان در عصر حاضر است.

این مقام مسئول به مسابقه بزرگ خوشنویسی با محوریت نگارش فرازهایی از متن حدیث کساء و خطبه فدکیه حضرت زهراء نیز اشاره کرد و افزود: آثارخوشنویسی شده باید قسمتی از فرازهای موارد فوق، ترجمه، و یا متن ادبی مرتبط با آن ویا هر حدیث و روایت دیگر با موضوع حضرت زهراء باشد.

سلطانی محمدی آخرین فرصت ارسال آثار را (۲۰ فروردین) سال آینده و زمان اعلام اسامی برگزیدگان را (۱۰ خرداد) سال ۹۳ اعلام کرد.

برای شرکت در این مسابقه می توانید به سایت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان به آدرس www.mahfel-zn.ir مراجعه نمایید.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.