فراخوان پنجمین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس

1

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مدیر امور ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار همدان از اعلام فراخوان پنجمین جشنواره استانی خاطره نویسی دفاع مقدس در همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، سرهنگ پاسدار رضا سلیمانی اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری که در امر جمع آوری خاطرات دوران دفاع مقدس فرمودند باید نهضتی در خاطره نویسی دفاع مقدس به وجود آید این اداره کل بر آن شد تا در سال جدید فراخوان جشنوراه خاطره نویسی را با رویکرد جدیدی آغاز کند.

وی اعلام کرد: مرکز سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در همدان توانست دبیرخانه دائمی جشنواره خاطره نویسی دفاع قدس استان همدان راه اندازی و از استان های پیشرو در برگزاری این جشنواره و جمع آوری خاطرات دوران ۸ ساله دفاع مقدس در کشور باشد.

سلیمانی افزود: به اطلاع کلیه ایثارگران، جهادگران، ارتشیان، سپاهیان، بسیجیان و غیره که به نوعی طعم حضور چه در جبهه های نبرد و چه در پشت جبهه را چشیده اند می رساند که دبیرخانه دائمی این جشنواره در ساختمان اداره کل حفظ آثار واقع شده است و برای ثبت و یا ارسال خاطرات سبز شما آماده خدمتگزاری بوده و با گوش جان پذیرای ناگفته های شما عزیزان در خصوص دوران شکوهمند دفاع مقدس است.

مدیر امور ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار همدان فراخوان پنجمین جشنواره استانی خاطره نویسی دفاع مقدس در استان همدان در سال ۹۳ از هم اکنون آغاز و علاقه‌مندان می‌توانند تا یکم بهمن ماه امسال خاطرات خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی بیان کرد: این جشنواره با هدف جمع آوری خاطرات رزمندگان، ثبت وقایع دوران دفاع مقدس و نشر آنها در استان همدان برگزار می شود.

موضوع فراخوان خاطرات

سلیمانی گفت: فراخوان این جشنواره در ۱۲ موضوع شامل خاطرات کردستان، تیزپروازان نیروی هوایی و دلاوران نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، خاطرات رزمندگان کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری، خاطرات جهادگران در جبهه ها، خاطرات ستاد پشتیبانی جبهه ها و کمک های مردمی، بمباران شهرها، روحانیون در جبهه ها، خاطرات (سپاهیان، بسیجیان، جانبازان، آزادگان و خانواده معظم آنان)، اعزام به جبهه و صحنه های نبرد، لحظه های ایثار، شجاعت و شهادت، معنویت در جبهه و شوخ طبعی ها و خاطرات فرماندهان اعلام می شود.

سلیمانی شرکت در این جشنواره را برای عموم مردم و همچنین خانواده‌های شهدا، رزمندگان، ایثارگران و افرادی که خاطرات بازگو شده را به رشته تحریر درمی‌آورند، آزاد اعلام کرد.

شرایط شرکت در مسابقه

مدیر امور ادبیات و انتشارات این اداره کل گفت: در خاطرات زمان، مکان و راویان خاطرات مشخص و خاطره نباید قبلاً در کتابی به چاپ رسیده باشد، نقل خاطره از فرد دیگر با ذکر مشخصات صاحب اصلی خاطره مورد قبول است، نیاز نیست خاطره به صورت داستانی به رشته تحریر درآید، تعداد خاطرات ارسالی محدودیت ندارد و خاطرات از طریق پست الکترونیکی نیز دریافت می شود.

دبیرخانه دائمی جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس همدان

وی افزود: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس استان همدان واقع در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان به ۴ طریق زیر ارسال کنند.

در پایان از برگزیدگان این جشنواره در مراسمی با اهدای جوایز نفیس تجلیل می‌شود.

دبیرخانه دائمی جشنواره به نشانی بلوار بعثت- مابین خیابان های هنرستان و شکریه- پلاک ۳۰۲، به شماره صندوق پستی ۶۵۱۶۷-۶۹۸، پست الکترونیک به نشانی sajed.hamedan@gmail.com و یا شماره فاکس ۸۲۵۶۴۵۰ ارسال کنند ضمن اینکه برای دریافت اطلاعات بیشتر علاقمندان می توانند با شماره تلفن‌های ۸۲۷۹۰۰۰ و ۸۲۵۶۶۳۶ تماس حاصل کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.