دومین جشنواره جایزه ادبی تسنیم

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری فارس؛ دومین جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» امسال با موضوع «کودکان و نوجوانان افغانستان» برپا می‌شود.

دبیر دومین جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» با بیان اینکه این جشنواره امسال با موضوع «کودکان و نوجوانان افغانستان» برپا می‌شود، گفت: مهلت ارسال اثر به این جایزه تا پایان آذر سال جاری اعلام شده است.

بتول سیدحیدری، دبیر جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» درباره این جشنواره، بیان داشت: جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» یک جشنواره داستان کوتاه است که همه فارسی زبانان را برای شرکت در این جشنواره دعوت کرده است.

وی اضافه کرد: امسال این جشنواره موضوع ویژه خود را به «کودک و نوجوان افغانستان» اختصاص داده است تا جشنواره بهانه‌ای باشد که این کودکان مظلوم هم دیده شوند.

سیدحیدری ادامه داد: کودکان افغانستان سال‌ها است که فراموش شده‌اند، اگر هم توجهی توسط رسانه یا ارگانی به آنها می‌شود یا به صورت گذری و مقطعی یا حتماً به دنبال استفاده و نفع شخصی است، چرا که سالها است که کودکان افغانستان قربانی شده‌اند و فریادشان را هم هیچ کس نمی‌شنود، کسی هم آنها را نمی‌بیند.

وی افزود: جشنواره‌های زیادی در افغانستان در حوزه ادبیات برگزار شده است، اما تاکنون از منظر «کودک و نوجوان افغانستان» پرداخته نشده است؛ متاسفانه در افغانستان ادبیات کودک نداریم چون نویسنده‌ای که کودک درونی قوی داشته باشد نداریم.

سیدحیدری ادامه داد: شاید نویسنده‌های ما کودکی‌شان را گم کرده‌اند؛ کودکان ما خیلی زودتر از کودکان کشورهای دیگر به دنیای بزرگ‌ترها وارد می‌شوند و اگر خودشان هم مایل نباشند جبر زمانه و شرایط موجود آنها را بی‌رحمانه به این حوزه وارد می‌کند.

وی افزود: امسال «جایزه ادبی تسنیم» را با این موضوع برگزار کردیم تا تمام فارسی زبانان و علاقمندان به حوزه ادبیات کودک و نوجوان بدانند که در افغانستان دنیای کودکی با آن تعاریفی که اندیشمندان مقوله کودک و نوجوان می‌کند نداریم و امیدوارم این جشنواره فتح بابی شود تا یک بار دیگر قلم‌ها برای این کودکان و نوجوانان و یا درباره این گروه سنی بنویسند.

این نویسنده کشور افغانستان گفت: جشنواره «جایزه ادبی تسنیم» در بخش تخصصی «کودک و نوجوان» و بخش «آزاد»، برگزار می‌شود، اما محوریت داستان‌ها افغانستان است  که علاقه‌مندان تا پایان آذر سال جاری می‌توانند آثارشان را به ایمیل‌های ارسالی توسط دبیرخانه این انجمن ارسال کنند.

نحوه ی ارسال اثر: مشخصات کامل نویسنده بصورت پیوست به همراه اثر به آدرس (ایمیل):

festival.tasnim@gmail.com

smh_meysam@yahoo.com

سایت رسمی جشنواره :  www.tasnim-ins.com

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.