تلخند، با رویکرد نقد منصفانه

0

نقد منصفانه همواره یکی از توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به منتقدان عرصه های مختلف بوده است ایشان در سخنرانی های مختلف خود کلمه نقد را قرین به منصفانه به کار برده اند، اگر به سایت پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار ایشان مراجعه نمایید با جست و جوی نقد منصفانه، ۶۴ نتیجه بدست می آورید که برخی از آنها در زیر ذکر می گردد.

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای در مرزبندی انتقاد و تخریب خاطر نشان کردند انتقاد، ارزش‌یابی منصفانه و کارشناسانه است که با نظر خیرخواهی انجام می‌شود و در آن نقاط مثبت و منفی در کنار هم مورد توجه قرار می‌گیرد. (دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب سال ۸۷)

حضرت آیت الله خامنه اى، از بین بردن عوامل نقاط منفى و تبدیل آنها به نقاط مثبت را اصلاحات واقعى و انقلابى دانستند و تأکید کردند: قواى سه گانه و هیچیک از دستگاهها نباید خود را از انتقاد و نقد منصفانه مصون بدانند و همه دستگاهها باید خود را در چارچوب اهداف نظام اسلامى اصلاح نمایند. (دیدار زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام با رهبر انقلاب سال ۸۳)

توصیه به دانشجویان عزیز : در محیط دانشگاه، محیط دانشجوئى، نقد منصفانه و متقابلاً نقدپذیرى‌ متواضعانه هر دو لازم است. جوان، آن هم دانشجو، در محیط علمى باید ذهنش و زبانش باز باشد؛ نقد کند؛ البته منصفانه باشد. نقد را با عیبجوئى و با عصبانیت و با بهانه‌گیرى نباید اشتباه کرد؛ اما نقادى باید کرد. در عین حال نقدپذیر هم باید بود. دیگران هم اگر از ما به عنوان دانشجو، به عنوان تشکل دانشجوئى نقد کردند، بپذیریم؛ یعنى تحمل کنیم؛ بپذیریم به معناى تحمل کردن است. (بیانات در دیدار دانشجویان دانشگاه فردوسى مشهد سال ۸۶)

هیچ دستگاهى نباید خود را از انتقاد و نقد مصون و از عیب خالى بداند؛ همه‌ى دستگاه‌هاى کشور باید مورد نقد منصفانه قرار بگیرند و همه در جهت اهداف نظام و در چهارچوب آن، رفتار خود را اصلاح کنند. (بیانات در دیدار زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی سال ۸۳)

معتقدیم که نقد منصفانه و پاسخگویى منصفانه به نقد، به تقویت دستگاه و نظام کمک مى‌کند، لیکن این نباید با مناقشات و گفتگوها و بگومگوهاى لفظى اشتباه شود. (بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت سال ۸۳)

نقد مستمر، نظارت مستمر و متعادل بر اوضاع کشور، بر مدیریتها، جزو کارهاى بسیار لازم است؛ البته باید با عقلانیت و با مدارا همراه باشد، بدون افراط، بدون پرخاشگرى؛ اما نگاه نقادانه. به نظر من این هم کار لازم دیگرى است. (بیانات در دیدار دانشجویان سال ۹۱)

جملات بالا گوشه ای از تاکیدات معظم له مبنی بر نقد منصفانه در تمامی عرصه ها می باشد، با عنایت بدین موضوع و جای خالی نقد منصفانه مسابقات اینترنتی که در چند سال اخیر رشد قابل ملاحضه ای گرفته اند؛ سایت فارسی مچ به عنوان اولین و تنها سایت تخصصی پوشش دهنده ی اخبار مسابقات اینترنتی بر آن است تا با ایجاد موضوع تلخند، نقدی منصفانه داشته باشد بر مسابقات اینترنتی برگزار شده توسط سازمان های مختلف.

در حال حاضر سایت ها، وبلاگ ها و حتی برنامه های تلویزیونی برای نقد موضوعات مختلف نظیر نقد فیلم، کتاب و … داریم.

امید است که با عنایت خداوند متعال و همراهی و همکاری شما کابران عزیز فارسی مچ و افزایش روحیه نقد پذیری متولیان مسابقات اینترنتی، فارسی مچ بتواند گامی موثر در نقد منصفانه مسابقات اینترنتی مختلف بردارد.

شما کاربر گرامی اگر نقدی منصفانه راجع به هر مسابقه ای دارید می توانید از طریق منوی ارسال خبر سایت آن را برای ما ارسال نمایید تا با نام خودتان در سایت درج گردد.

توجه شود که طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارزش‌یابی منصفانه و کارشناسانه است که با نظر خیرخواهی انجام می‌شود و در آن نقاط مثبت و منفی در کنار هم مورد توجه قرار می‌گیرد؛ پس اگر نقدهای شما خارج از این تعریف باشد در سایت درج نخواهد شد.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.