جزئیات هشتمین جشنواره بین المللی وبلاگ نویسی رضوی

3

با توجه به ابهاماتی که برای برخی از دوستان راجع به نحوه ی برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی وبلاگ نویسی رضوی پیش آمده بود بر آن شدیم تا مصاحبه ای را با دبیر این جشنواره جناب آقای مجید عبدالهی داشته باشیم تا ایشان جزئیات بیشتری از این جشنواره مطرح نمایند؛ در این مصاحبه سعی شده است از سوالات مطرح شده توسط شما شرکت کنندگان گرامی در سایت فارسی مچ استفاده گردد.

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دبیر محترم

 • عده ای مطرح می کنند که در این فرصت یک ماهه امکان ساخت وبلاگ تخصصی و با کیفیت وجود ندارد لطف کنید بفرمایید چرا فراخوان جشنواره را دیر اعلام نمودید؟

همان طور که مطلع می باشید تا حدود یک ماه پیش مجری این جشنواره نهاد دیگری بود و ما از فردای روزی که جشنواره را برعهده گرفتیم فراخوان آن را در سایت های مختلف اعلام نمودیم، سرعت کار به قدری بود که هنوز خود بنیاد بین المللی امام رضا (ع) فراخوان ما را در سایت خود قرار نداده بودند و عده ای بدین دلیل به صحت فراخوان ما شک نمودند.

ما بدین امر واقف بودیم که در این فرصت کم کار برای وبلاگ نویسان عزیز بسیار مشکل می باشد به همین دلیل بود که کار خود را مشکل کرده و یک تیم کامل داوری را به صورت تمام وقت در نظر گرفتیم تا بتوانیم فرصت بیشتری برای شرکت کنندگان گرامی در نظر بگیریم؛ با توجه به اینکه اختتامیه تمامی جشنواره های بین المللی امام رضا (ع) باید در دهه کرامت برگزار شود ما نهایت فرصت ممکن را در اختیار شرکت کنندگان قرار دادیم.

 • با توجه به اینکه اخیرا مشاهده می شود جوایز مسابقات از آنچه در فراخوان ذکر می گردد کمتر اهدا می گردد و با عنایت به سطح بالای جوایز جشنواره وبلاگ نویسی رضوی آیا این اتفاق برای این جشنواره نیز رخ می دهد؟

ببینید ما قبل از اینکه اجرای این جشنواره را بر عهده بگیریم تمامی جوانب کار را در نظر گرفتیم و با کارشناسان امر مشورت نمودیم، شما اگر فراخوان ابتدایی این جشنواره را مشاهده نمایید جوایز بسیار کمتری در نظر گرفته شده بود اما ما برای احترام به شرکت کنندگان گرانقدر جشنواره و اینکه بالاخره این جشنواره هشتمین سالی است که برگزار می گردد، اصولا باید جوایز هر سال افزایش یابد؛ چنین جوایزی را در نظر گرفتیم که البته در مقابل نشر معارف ناب اهل بیت عصمت و طهارت بسیار ناچیز و تبرکی می باشد حالا که این سوال را مطرح نمودید اجازه بدهید دو نکته دیگر نیز ذکر کنم، نکته اول اینکه برای دوستان سوال پیش آمده بود که آیا تابعیت فرد برای بخش بین الملل ملاک است یا زبان وبلاگ وی، ما هدفمان از ایجاد بخش بین الملل ایجاد وبلاگ هایی با زبان های بین المللی می باشد تا بدین شکل تمامی مردم دنیا امکان آشنایی با اندیشه ناب اهل بیت علی الخصوص امام رضا (ع) را داشته باشند و تابعیت فرد ملاک نیست؛ تمامی عزیزان ایرانی نیز می توانند در این بخش شرکت کنند و نکته دوم آنکه برای خیلی از دوستان ایرانی جوایز بخش بین الملل نیز سوال بود که آیا اهدا می گرد یا خیر، طبق صحبت هایی که ذکر شد من به شما اطمینان می دهم در صورتی که در هر دو بخش وبلاگ هایی از طرف تیم داوری حائز رتبه گردند قطعا جوایز بر همان شکل ذکر شده بدان ها تعلق خواهد گرفت، انشاءالله

 • آیا زمان این جشنواره تمدید می گردد؟

این امر یکی از مبتلابه های امروز حوزه جشنواره های وبلاگ نویسی است، البته ما طبق صحبت های ذکر شده محدودیت زمانی داریم و امکان تمدید به هیچ وجه وجود ندارد اما شما مطمئن باشید که اگر چنین امکانی نیز داشتیم قطعا زمان مناسبی را ارائه می دادیم که نیازی به تمدید وجود نداشته باشد، به نظر من تمدید زمان شرکت در مسابقات رسم جالبی نیست که متاسفانه امروزه در مسابقات علی الخصوص مسابقات وبلاگ نویسی بوجود آمده است؛ به نظر من باید کمی بیشتر روی این موضوع تامل نماییم.

 • در فراخوان جشنواره موضوعاتی را به عنوان موضوعات پیشنهادی ذرک کرده اید، آیا تولید مطلب در موضوعات ذکر شده دارای امتیاز ویژه است؟

من از شما تشکر می کنم که این سوال را مطرح نمودید، یکی از موضوعاتی که من خودم قصد مطرح کردن آن را داشتم همین مسئله موضوعات پیشنهادی بود؛ قطعا هر جشنواره ای با توجه به سیاست های خود هدفی را دنبال می کند و یکی از اهداف اصلی جشنواره ما تولید مطالب ارزشمند در زمینه موضوعات پیشنهاد شده می باشد و این را بدانید که برای تولید کنندگان مطلب در موضوعات ذکر شده امتیاز خاصی را در نظر گرفته ایم و توصیه ما به شرکت کنندگان محترم آن است که بیشتر تمرکز خود را بر تولید مطلب در موضوعات ذکر شده در فراخوان قرار دهند.

 • خیلی از دوستان راجع به داوری و نحوه ی آن سوال داشتند لطف کنید توضیحات جامعی را در این زمینه برای روشن شدن جوانب کار ارائه دهید؟

با توجه به اینکه جشنواره وبلاگ نویسی رضوی امسال برای اولین بار در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می گردد، البته سال های گذشته هم برخی مجری ها؛ اسم بین المللی بر جشنواره وبلاگ نویسی اطلاق می کردند اما هیچگاه به شکل بین المللی برگزار نگردید ما انشاءالله امسال تلاشمان بر آن است که این امر برای نخستین بار محقق گردد بر همین اساس تیم داوری به دو گروه داوران بخش ملی و داوران بخش بین الملل تقسیم بندی شدند و در هر بخش نیز تیم داوری از دو گروه تخصصی محتوایی و فنی تشکیل شده است.

در انتخاب داوران سعی شده است از گروهی از نخبگان وبلاگ نویسی کشور به همراه چند روحانی خبره استفاده گردد. داوری هر وبلاگ در سه مرحله انجام می گردد؛ مرحله اول غربالگری صورت می گیرد، گروهی در این بخش هر وبلاگ را از لحاظ قوانین کلی ذکر شده بررسی می کنند همین جا یک نکته ای را داخل پرانتز ذکر کنم یکی از نکاتی که دوستان داور به من اطلاع دادند این است که متاسفانه خیلی از شرکت کنندگان لوگوهای جشنواره را در وبلاگ خود قرار نداده اند و به همین دلیل حذف گردیده اند؛ توجه نمایید که قرار دادن لوگوی جشنواره جز قوانین ابتدایی جشنواره می باشد و در صورت عدم قرار دادن لوگو، وبلاگ شرکت کننده تحویل تیم داوری محتوایی و فنی نمی گردد.

مرحله دوم مربوط به تیم داوری محتوایی می باشد، تیم داوری محتوایی بدون اطلاع از اسامی افراد شرکت کننده شروع به داوری می نماید، در این بخش با توجه به حجم کاری بالا تنها مطالب صفحه ی اصلی هر وبلاگ مورد داوری قرار می گیرد و پس از تایید محتوایی وبلاگ توسط این تیم وبلاگ در مرحله آخر به تیم فنی معرفی گردیده و داوری فنی توسط تیم داوری مخصوص خود صورت می پذیرد، در نهایت امتیازی از ۲۰۰ به هر وبلاگ تعلق می گیرد؛ وبلاگ هایی شرایط کسب رتبه را خواهند داشت که حداقل ۱۲۰ امتیاز را کسب کرده باشند.

با توجه به حجم کاری بالای جشنواره و زمان محدود ما، توصیه می گردد که عزیزان شرکت کننده حتما در اولین فرصت ممکن اقدام به ثبت نام نمایند و ثبت نام خود را به روزهای پایانی نگذارند که دچار مشکل گردند، نکته دیگری که راجع به بحث داوری باید خدمتتان عرض کنم این است که دوستان توجه داشته باشند که به هیچ وجه وبلاگ خود را چند بار ثبت نام نکنند در صورت مشاهده قطعا اسم آنها از جشنواره حذف می گردد و به عنوان نکته پایانی ثبت نام هر وبلاگ در فرم مخصوص خود می باشد یکی دیگر از نکاتی که تیم داوری به من اطلاع دادند این است که فردی وبلاگ انگلیسی زبان خود را در بخش فارسی ثبت نام نموده است.

 • نظر شما راجع به سایت فارسی مچ چه می باشد؟

در نوع خود سایت بسیار جالب و پرارزشی می باشد خوشبختانه تا به اینجا توانسته ایم با هم همکاری خوب و مفیدی را داشته باشیم و توصیه من به دیگر مجری های جشنواره ها استفاده از ظرفیت بالای گروه حرفه ای شما در زمینه مشاوره، تبلیغات و … می باشد.

انشاءالله به فضل الهی بتوانید این روند را همینگونه ادامه دهید و روز به روز شاهد پیشرفت بیشتر این سایت باشیم.

 • تشکر می کنم از اینکه وقت گرانبهای خود را در اختیار ما قرار دادید می دانم که این روزها حجم کاری بالایی بر دوش شما و همکاران محترمتان می باشد اگر حرف ناگفته ای باقی مانده است ذکر نمایید

فقط اینکه ارسال دعوت نامه برای شرکت دوستان در جشنواره به هیچ وجه ملاک برای برتر بودن آنها نمی باشد، این دعوت نامه ها برای تمامی افراد ارسال می گردد، تشکر می کنم از شما و همه ی دوستانی که در برگزاری این جشنواره با ما همکاری می نمایند و در پایان از خداوند متعال می خواهم که انشاءالله به فضل خود لیاقتی را به ما عطا نماید تا بتوانیم این جشنواره را با همراهی همه ی عاشقان امام رضا (ع)، به بهترین شکل ممکن و آن طور که باید به سرانجام برسانیم.

یا علی

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

گفتگو ها۳ دیدگاه

 1. محمدرضا زینلی

  به نام خدا
  با سلام وادب
  مصاحبه دقیقی بود
  پس با این تفاسیر مطالب منتخب وبلاگمون را در صفحه اصلی قرار بدیم؟( با توجه به این که فرمودین مطالب صفحه اصلی از لحاظ محتوا داوری می شوند).
  با تشکر

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.