مسابقه دانشجویی توسعه فناوری‌های نوین آب

0

به گزارش «فارسی مچ» مسابقه علمی دانشجویی «توسعه فناوری‌های نوین آب» در سطح ملی توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف به کارگیری پتانسیل و توانمندی و خلاقیت دانشجویان در توسعه فعالیت‌های مربوط به آب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، بررسی نقش فناوری‌های نوین در «ارتقای مدیریت کمی و کیفی منابع آب (نرم‌افزاری، سخت افزاری)»، «ارتقای نظام مدیریت تقاضا و استقرار بازچرخانی آب در بخشهای متقاضی آب»، «اصلاح نظام مصرف بهینه آب در بخشهای کشاورزی، صنعتی و مسکونی»، «تصفیه و بازیافت پساب کشاورزی، فاضلاب صنعتی و مسکونی»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری از سیستم‌های انتقال و توزیع آب شهری»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری سیستم‌ها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی»، «بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات تامین آب و انرژی (سدها، نیروگاه‌های برقابی)»، «پایش و کنترل سیلاب و سامانه‌های پخش سیلاب»، «شناسایی، پیش آگاهی و کاهش اثرات اقلیم و خشکسالی در منابع آب»، «جذب بارش، کاهش تبخیر و تعرق تلفات آن در حوضه»، «آبخیزداری و آبخوانداری و سامانه‌های استحصال آب باران» و « کاهش مصرف انرژی در تامین، بهره‌برداری، توزیع و مصرف آب در بخش‌های متقاضی آب» از جمله محورهای این مسابقه علمی محسوب می‌شوند.

ارائه طرح به مسابقه در دو مرحله ارسال چکیده و ارسال طرح کامل انجام شده و داوری آثار و طرح‌های ارسالی توسط جمعی از استادان و متخصصان و طبق ضوابط ارزیابی انجام خواهد شد.

ارزیابی بر اساس میزان ارتباط طرح با مسابقه، ابتکار و خلاقیت در طرح، امکان‌پذیری فنی، قابلیت اجرایی طرح، اطلاعات مالی لازم، قابلیت کاربرد و تعمیم طرح در سطح منطقه‌ای، ملی و فراملی، میزان تاثیر و اثربخشی صورت می‌پذیرد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه، فرم ارائه طرح و ضوابط ارزیابی به نشانی اینترنتی www.sharif.ir/~werc مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۱۶۴۱۳۱ تماس بگیرند.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.