مسابقه دانشجویی توسعه فناوری‌های نوین آب

0

به گزارش «فارسي مچ» مسابقه علمی دانشجویی «توسعه فناوری‌های نوین آب» در سطح ملی توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف به کارگیری پتانسیل و توانمندی و خلاقیت دانشجویان در توسعه فعالیت‌های مربوط به آب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، بررسی نقش فناوری‌های نوین در «ارتقای مدیریت کمی و کیفی منابع آب (نرم‌افزاری، سخت افزاری)»، «ارتقای نظام مدیریت تقاضا و استقرار بازچرخانی آب در بخشهای متقاضی آب»، «اصلاح نظام مصرف بهینه آب در بخشهای کشاورزی، صنعتی و مسکونی»، «تصفیه و بازیافت پساب کشاورزی، فاضلاب صنعتی و مسکونی»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری از سیستم‌های انتقال و توزیع آب شهری»، «توسعه، اصلاح و بهره‌برداری و نگهداری سیستم‌ها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی»، «بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات تامین آب و انرژی (سدها، نیروگاه‌های برقابی)»، «پایش و کنترل سیلاب و سامانه‌های پخش سیلاب»، «شناسایی، پیش آگاهی و کاهش اثرات اقلیم و خشکسالی در منابع آب»، «جذب بارش، کاهش تبخیر و تعرق تلفات آن در حوضه»، «آبخیزداری و آبخوانداری و سامانه‌های استحصال آب باران» و « کاهش مصرف انرژی در تامین، بهره‌برداری، توزیع و مصرف آب در بخش‌های متقاضی آب» از جمله محورهای این مسابقه علمی محسوب می‌شوند.

ارائه طرح به مسابقه در دو مرحله ارسال چکیده و ارسال طرح کامل انجام شده و داوری آثار و طرح‌های ارسالی توسط جمعی از استادان و متخصصان و طبق ضوابط ارزیابی انجام خواهد شد.

ارزیابی بر اساس میزان ارتباط طرح با مسابقه، ابتکار و خلاقیت در طرح، امکان‌پذیری فنی، قابلیت اجرایی طرح، اطلاعات مالی لازم، قابلیت کاربرد و تعمیم طرح در سطح منطقه‌ای، ملی و فراملی، میزان تاثیر و اثربخشی صورت می‌پذیرد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسابقه، فرم ارائه طرح و ضوابط ارزیابی به نشانی اینترنتی www.sharif.ir/~werc مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02166164131 تماس بگیرند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.