دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایکنا؛ زمان ثبت نام دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی از ۱۰ آذرماه آغاز می‌شود و ۱۷ بهمن‌ماه نیز مراسم اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، محمد لایق، مسئول دبیرخانه دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی، با اشاره به برگزاری دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی، اظهار کرد: در اولین دوره این جشنواره، یک هزار و هفتصد اثر به دبیرخانه ارسال شد و حتی شاهد حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور بودیم. در این دوره باوجود اینکه زمان رسمی ثبت‌نام از ۱۰ آذرماه است، اما متقاضیان درخواست ثبت‌ نام را دارند.

وی افزود: زمان ثبت‌نام از ۱۰ آذرماه آغاز و تا پایان دی ماه به مدت ۵۰ روز ادامه خواهد داشت. همچنین داوری همزمان با دریافت آثار آغاز می‌شود. علی پیروزمنش، ریاست کمیته داوران را برعهده دارد. همچنین سیدرضا شریفی، مسئول بخش فنی داوران و محمدامین تقوی، مسئول بخش محتوایی داوران، است.

وی بیان کرد: مجید علیزاده، مسئول بخش پورتال و اتوماسیون و سیدرضا سیدشریفی، مسئول بخش کمیته تبلیغات، روابط عمومی‌ اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان شرقی، مسئول بخش اطلاع‌رسانی و علی محرمی، مسئول کمیته اختتامه دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی، خواهد بود.

لایق، ۱۷ بهمن‌ماه را زمان اختتامیه دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی دانست و اظهار کرد: داوری از نخستین روز دریافت آثار آغاز می‌‌شود، همچنین اول تا پنجم بهمن‌ماه سال جاری زمان داوری نهایی است. گفتنی است، این جشنواره از مجموعه جشنواره آیات از سوی مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور برگزار می‌شود.

کارشناس قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی یادآور شد: داوری در سه مرحله غربالگری، اولیه و نهایی با حضور اساتید و کارشناسان مجرب انجام خواهد شد. فتووبلاگ، پادکست، ویدئو کست یا ودکست و وبلاگ متنی از بخش‌های دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی به شمار می‌رود.

لایق افزود: بخش فتووبلاگ، شامل وبلاگی‌ است که تنها از عکس برای انتقال پیام استفاده و فقط در هر پست، متنی را برای توضیح عکس درج می‌کند. همچنین بخش پادکست شامل وبلاگی است که تنها از اصواتی مانند تلاوت قرآن، همخوانی، تواشیح، سرود و ابتهال برای انتقال پیام استفاده می‌کند.

لایق اظهار کرد: بخش ویدئوکست یا ودکست شامل وبلاگی که از تصاویری مانند انواع فیلم‌ها و انیمیشن‌های قرآنی برای انتقال پیام استفاده کند و بخش وبلاگ متنی شامل وبلاگی با یکی از موضوعات آموزش، مقاله، پژوهش، تاویل، تفسیر، تدبر، داستان، شعر، تلاوت‌ها، گزارش، خبر، احادیث و خاطره‌نویسی وبلاگ متنی است.

وی بیان کرد: تبیین اهمیت و گسترش فرهنگ وبلاگ‌نویسی در زمینه توسعه، تبلیغ و ترویج معارف قرآن کریم، ترغیب و تشویق قشر جوان و فرهیخته به استفاده بهتر از خدمات آن‌لاین و جهت‌دهی به آنها، تولید محتوایی و تجمیع اطلاعات قرآنی در محیط‌های تحت وب، اطلاع‌رسانی فعالیت‌های بلاگرهای قرآنی در سطح کشور، ارائه وبلاگ‌های نمونه و استاندارد از لحاظ فنی و محتوایی به علاقه‌مندان فعالیت در این زمینه، فراهم آوردن زمینه مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های جدید در عرصه فعالیت‌های قرآنی، یافتن راه‌های نو و جذاب برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، ایجاد زمینه مناسب برای آموزش تخصصی جوانان علاقمند برای فعالیت در زمینه وبلاگ‌نویسی، جهت‌دهی به فرهنگ وبلاگ‌نویسی و وارد کردن مفاهیم دینی و قرآنی به فضای وبلاگ‌ها، افزایش ضریب نفوذ محتوایی قرآن در زمینه اینترنت با استفاده از ابزارهای نو و از طریق فن وبلاگ‌نویسی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مسئول دبیرخانه دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی با اشاره به جوایز جشنواره گفت: به نفرات اول تمام بخش‌ها شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، گزارش و خبر، خاطره‌نویسی، آموزش، احادیث، تاویل ،تفسیر و تدبر، تلاوت، فتوبلاگ، پادکست،‌ ویدئو کست یا ودکست مبلغ ۱۲ میلیون ریال اعطاء می‌شود. همچنین نفرات دوم در تمام بخش‌ها مبلغ ۱۰ میلیون ریال، نفرات سوم مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، نفرات چهارم مبلغ ۵ میلیون ریال و نفرات پنجم در تمامی بخش‌ها مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال دریافت می‌کنند.

گفتنی است، جهت ثبت نام و اعلام اطلاعات بیشتر از برگزاری دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی سایت www.quranblogging.ir راه‌اندازی شده است.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.