جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآن و حدیث

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایکنا؛ معاون فرهنگی ـ اجتماعی سپاه کربلای مازندران از برگزاری جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآن و حدیث در سطح استان با مشارکت دارالقرآن کریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، سرهنگ قاسم هاشمی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی سپاه کربلای مازندران، با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآن و حدیث در سطح استان، گفت: تأثیرگذاری در فضای رسانه‌ای و جهانی اینترنت و انجام فعالیت‌ها و ترویج تعالیم قرآنی و سیره عملی ائمه معصوم(ع) و عمق‌بخشی و مقابله با تهدید نرم دشمنان در این عرصه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: شناسایی و بهره‌گیری بهینه از توانمندی‌های حافظان، قاریان، مربیان و فعالان قرآنی در فضای مجازی و سازماندهی آنان در راستای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی دارالقرآن کریم، هدایت اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان به‌سمت فعالیت‌های قرآنی ـ دینی در فضای مجازی، ایجاد ارتباط بین مراکز قرآنی از دیگر اهداف این جشنواره است.

هاشمی درباره شرایط شرکت در جشنواره، تصریح کرد: شرکت کلیه فعالان قرآنی صاحبان فکر و اندیشه در این جشنواره آزاد است و وبلاگ‌ها بر اساس معیارهای شکلی و محتوایی توسط داوران، طبق جدول ارزشیابی انتخاب می‌شوند.

وی داشتن شمارشگر‌(کانتر) برای وبلاگ‌ها را ضروری دانست و افزود: استمرار و بروز‌رسانی وبلاگ و قدرت نفوذ در افکار عمومی و تولیدات شخصی بلاگر از معیارهای دیگر داوری است.

معاون فرهنگی ـ اجتماعی سپاه کربلای مازندران، با اشاره به شرایط جشنواره اظهار کرد: وبلاگ‌ها می‌بایست در مقطع زمانی تیرماه، آغاز ماه نزول قرآن ماه مبارک رمضان تا ۳۰ آبان‌ماه حداقل دارای ۱۵ پست مرتبط با موضوعات جشنواره باشد.

وی با بیان اینکه اسامی برندگان جشنواره در طی مراسمی با حضور وبلاگ‌نویسان برتر استان اعلام می‌شود، ادامه داد: در این جشنواره به وبلاگ‌های برتر و فعالان سایبر در سطح استان جوایز ارزنده‌ای از قبیل؛ کمک هزینه عمره مفرده، عتبات عالیات و مشهد مقدس اهدا می‌شود.

هاشمی با توصیه به اینکه برای ایجاد وبلاگ‌ها از عناوین قرآنی و ائمه معصوم(ع) استفاده شود، بیان کرد: ثبت‌نام از ۳۱ تیرماه در بخش ویژه‌ای در سایت تبیان مازندران به نشانی www.tebyan.ir و سایت بسیج مازندران www.basijmazandaran.ir تعبیه شده است.

وی مهلت ثبت‌ نام را تا ۳۰ آبان‌ماه دانست و افزود: هیچ‌گونه محدودیتی از نظر تعداد وبلاگ ثبت شده شهرستان وجود ندارد و وبلاگ‌های برگزیده جهت استمرار فعالیت مساعدت دارند.

هاشمی درباره شاخص کلی ارزیابی وبلاگ خاطرنشان کرد: سابقه فعالیت وبلاگ چهار امتیاز، جذابیت بصری وبلاگ ۱۰ امتیاز، استفاده از نوشته‌ها از طریق کاربران هشت امتیاز، ارتباط با وبلاگ‌ها و سایت‌های دیگر ۱۰ امتیاز و میزان نوآوری در وبلاگ ۱۲ امتیاز منظور شده است.

وی با اشاره به شاخص محتوایی ارزیابی وبلاگ‌ها افزود: تداوم بروز‌رسانی در مطالب و محتوای وبلاگ ۱۲ امتیاز، زبان ساده هشت امتیاز، تنوع در شیوه ارائه مطالب ۲۰ امتیاز، ارتباط با موضوع قرآنی، ۱۰ امتیاز و فعالیت‌های ویژه ۶ امتیاز ملاک ارزیابی قرار می‌گیرد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.