تمديد پنجمين جشنواره تجسمی فجر

0

به گزارش «فارسي مچ» به نقل از ايكنا؛ فرصت ارسال مقالات به پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر تا 30 آبان‌ماه تمديد شد.

به گزارش خبرنگار فارسي مچ، بخش مقالات پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر به موضوع «بررسی تحولات هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی» اختصاص دارد و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را تا پايان آبان‌ماه از طريق سايت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.

پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنويسی، نگارگری، سفال و سراميك، تصويرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عكاسی و كاريكاتور و بخش مقالات علمی 14 بهمن تا 12 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هنرمندان برای شركت در پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانند آثار خود را تا 15 آذرماه سال جاری از طريق سايت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ارسال كنند.

رشته نقاشی با موضوع ايثار و فداكاری و رشته مجسمه‌سازی با موضوع وحدت است كه هر هنرمند در رشته نقاشی می‌تواند حداكثر پنج اثر و در رشته مجسمه‌سازی حداكثر سه اثر به جشنواره ارائه كند.

ارزش‌های انسانی و الهی موضوع رشته سفال و سراميك و شعائر اسلامی و ايرانی موضوع رشته نگارگری است و هر هنرمند حداكثر سه اثر را می‌تواند در اين رشته‌ها ارائه كند.

رشته خوشنويسی فقط به گرايش نستعليق اختصاص دارد و هر هنرمند خوشنويس می‌تواند حداكثر سه اثر را با موضوع آيات قرآنی، احاديث و اشعار برای جشنواره ارسال كند.

داستان‌های انقلاب اسلامی موضوع رشته تصويرگری است و هر تصويرگر حداكثر پنج اثر می‌تواند به جشنواره ارسال كند و رشته پوستر با موضوع عدالت برگزار می شود و هر هنرمند مجاز است پنج اثر به اين بخش ارائه كند.

رشته عكاسی با موضوع شادی‌های زندگی و اميد به زندگی در گرايش مستند اجتماعی است و هر عكاس حداكثر هفت عكس را می‌تواند به جشنواره بفرستد و رشته كاريكاتور فقط به گرايش كارتون موضوعی اختصاص دارد كه هر هنرمند می‌تواند حداكثر شش كاريكاتور را با موضوع توهم دشمن به جشنواره ارائه كند. رشته‌های عكاسی، كاريكاتور و پوستر به صورت بين‌المللی برگزار می‌شود.

بخش مقالات علمی به «بررسی تحولات هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی» اختصاص دارد و هر شركت‌كننده می‌تواند حداكثر سه مقاله به دبيرخانه جشنواره ارسال كند.

تاريخ خلق آثار ارسالی به پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌بايست از ابتدای سال 1390 به بعد باشد و آثار تاكنون در جشنواره‌ها و دوسالانه‌ها ارائه نشده باشد.

پنجمين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر به دبيری سيدعباس ميرهاشمی از سوی مركز هنرهای تجسمی با همكاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در تهران و استان‌ها برگزار خواهد شد.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

*

code

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
[iphorm id="1" name="سامانه پیامک"]
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.