پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های افطاری

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از خبرگزاری فارس؛ پنجمین فراخوان مسابقه عکاسی با عنوان «سفره‌های افطاری» در دو محور خانواده و افطار اعلام شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، دبیرخانه مجموعه مسابقات سفره‌های ایرانی اسلامی با هدف حفظ و ثبت بخشی از فرهنگ عمومی کشور عزیزمان و نقاط اشتراک آن با سایر جوامع و بویژه مسلمانان سایر نقاط جهان در این مقطع از تاریخ، با نگاهی زیبا و هنرمندانه و اسنادی از یک سو و با تاکید بر روح معنوی حاکم بر آیین‌ها و سنتهای قومی و ملی مردم ایران و جهان در مناسبت‌های مختلف از ۵ سال گذشته کار خود را آغاز کرده است و با یاری خداوند متعال و همدلی و همکاری اقشار مختلف فرهنگ دوست و هنرمند کشور حرکت رو به جلوی خویش را ادامه داده است. امسال نیز در ادامه این مسیر و با تاخیری ناخواسته، با نگاهی فرامرزی فراخوان پنجمین دوره از مسابقات سفره‌های افطاری را منتشر می کنیم.

 

موضوع مسابقه:

 

برگزارکننده با تکیه بر آداب و رسوم رایج از تمامی هنرمندان، عکاسان و علاقمندان ایرانی و غیر ایرانی دعوت می‌کند با نگاهی وسیع به موضوع « افطار »که سنتی رایج در بین مسلمانان جهان در ماه مبارک رمضان است در بخش تک عکس در این مسابقه شرکت نمایند.

 

محورهای مسابقه:

 

در این دوره شورای سیاست‌گذاری این مسابقه دو محور را تعیین کرده است. این دو محور عبارتند از:

۱- خانواده و افطار

۲- افطار به معنای عام کلمه

برگزار کننده امیدوار است که هنرمندان با تلفیق نگاه عکاسی مستند و عکاسی مفهومی به سوژه مقدس و عبادی سفره‌های افطاری نظر افکنده و آثاری در این زمینه به دبیرخانه ارسال کنند.

 

تعداد مجاز آثار ارسالی:

هر متقاضی می تواند حداکثر ۱۰ اثر را به دبیرخانه ارسال نماید.

 

دبیر مسابقه:

 

محمد صالح حجت الاسلامی

 

هیات انتخاب و داوری:

 

محمد مهدی رحیمیان، رسول اولیاءزاده، محمود عبدالحسینی، ساعد نیک‌ذات و حسین فاطمی.

 

جوایز برگزیدگان:

 

این دوره از مسابقات دو عکس برتر به انتخاب هیات داوران خواهد داشت که با توجه به انتشار فراخوان در داخل و خارج از کشور جوایز به دو صورت مختلف اهدا خواهد شد:

الف- کمک هزینه عکاسی معادل ۱۱ میلیون ریال در داخل و یا خارج کشور در ماه های محرم و صفر برای عکاسان ایرانی

ب- جایزه نقدی معادل ۵۰۰ دلار برای عکاسان خارج از ایران و یا غیر ایرانی.

 

گاه شمار مسابقه:

آخرین مهلت ارسال عکس: ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۱

ارزیابی و داوری: حداکثر تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۱

اطلاع رسانی: از طریق سایت لقمه و خبرگزاری‌ها و سایت‌های معتبر خبری و عکاسی

نمایشگاه: سال آینده در آستانه ماه مبارک رمضان

 

حامیان این مسابقه

این مسابقه توسط سایت لقمه www.loghme.com در بخش خصوصی اجرا می شود و البته در این دوره از حمایت مرکز هنرهای تجسمی وابسته به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان تنها حامی مالی برخوردار است.

 

آیین نامه شرکت در مسابقه:

 

۱- ارسال آثار به این مسابقه از طریق اینترنت انجام می شود.

۲- شرکت در این مسابقه هزینه‌ای در برنداشته و برگزارکننده از تمامی عکاسان و علاقمندان برای حضور در این فعالیت عکاسانه دعوت می کند.

۳- فایل عکس‌های دیجیتال و یا اسکن شده می‌بایست با فرمتJPG و حداکثر حجمی بین ۳ تا ۴ مگاپیکسل ارسال شوند.

۴- در صورت راه یابی به نمایشگاه ارائه اصل اثر با کیفیت مناسب جهت چاپ در نسخه نمایشگاهی(با فرمتJPG و با رزولوشن ۳۰۰dpi ) الزامی است.

۵- آثار به صورت تک رنگ، سیاه و سفید و رنگی و در قالب های آنالوگ و دیجیتال پذیرفته می‌شوند.

۶- هیات داوران حداکثر ۴۰ قطعه عکس را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب انتخاب می‌کنند که به تمامی عکس‌هایی که در نمایشگاه پذیرفته شده باشند گواهی شرکت تعلق خواهد گرفت.

۷- برگزارکننده با توجه به اصل پویایی و پیشرفت و همچنین احترام به عکاس و مخاطب از پذیرش عکس‌هایی که در سایر مسابقه‌ها دارای رتبه بوده و یا جایزه ای را کسب کرده باشند، معذور است. ملاک تشخیص در این اصل، برگزارکننده و گروه داوران است.

۸- هر متقاضی می تواند به صورت مستقل با ارسال حداکثر ۱۰ اثر در مجموع دو محور اعلام شده، شرکت کند.

۹- برگزارکننده به منظور احترام به سایر شرکت کنندگان هیچ زمانی را برای تمدید مهلت دریافت عکس در نظر نخواهد گرفت.

۱۰- برگزارکننده تنها ویرایشی را بر روی عکس می پذیرد که سندیت عکس را از بین نبرد، البته تنظیم نور و کنتراست و اصلاح رنگ قابل پذیرش است. ویرایش هایی به وسیله ابزارها و نرم افزارها که منجر به اتلاق عنوان دخل و تصرف باشد عکس را از دور مسابقه خارج خواهد کرد.

۱۱- نامگذاری فایل عکس های ارسالی بایستی با حروف و اعداد انگلیسی انجام شود.

برای نامگذاری فایل ها ابتدا نام خانوادگی ثبت شود. سپس با قرار دادن نقطه عدد عکس ارسالی و بعد از خط فاصله تعداد آثار ارسالی ثبت شده و سپس با درج نقطه شماره همراه عکاس تایپ شود. (مثال:Eslami.1-5.09123208842 و Eslami.2-5.09123208842)

۱۲- برگزارکننده مجاز است تا از عکس‌های منتخب گروه داوران در امور مربوط به تبلیغات دبیرخانه، نمایشگاه و چاپ کتاب با ذکر نام عکاس استفاده نماید.

۱۳- آثاری که مورد پذیرش داوران قرار نگرفته باشند می توانند با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر، پس از برگزاری مسابقه برای انجام کارهای پژوهشی و یا آموزشی به صورت محدود و غیر انتفاعی توسط تیم‌های پژوهشی و دانشگاهی مورد استفاده قرار بگیرند.

۱۴- برگزار کننده ضمن به کاربردن نهایت کوشش خود در حفظ و نگهداری عکس‌ها هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد، خواهشمند است نسبت به ارسال آثار دقت لازم را مبذول فرمایید.

۱۵- هر عکاس باید نام، نام خانوادگی، شماره تماس تلفنی، آدرس محل سکونت، نشانی پست الکترونیک (email)، خود و عنوان، شرح، محل و تاریخ عکاسی را در مورد هر اثر ارسالی به طور کامل و دقیق در یک فایل متنی (word) به همراه آثار ارسال نماید.

۱۶- بدیهی است تبعات عدم ارسال کامل اطلاعات خواسته شده نظیر عدم اطلاع رسانی از زمان نمایشگاه، عدم ارسال کتاب (درصورت امکان چاپ و ارسال) ، عدم پرداخت به موقع جوایز، به عهده شرکت کنندگان است.

۱۷- دبیرخانه مسابقه به طور قطع آثار دریافتی پس از مهلت اعلام شده را نخواهد پذیرفت.

۱۸- ستاد برگزاری، ارسال کننده را مالک عکس می‌شناسد اما در صورت تشخیص خلاف این نکته، برگزارکننده تمامی امتیازهای متعلقه را سلب و عکس مربوطه را از دور مسابقه حذف خواهد کرد.

۱۹- اطمینان از دریافت آثار ارسالی از طریق ایمیل و یا شماره تلفن‌های اعلام شده ممکن و بر عهده متقاضی است.

۲۰- ارسال آثار به منزله قبول آیین نامه شرکت در مسابقه و تایید مالکیت عکس‌ها است.

۲۱- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده است.

 

نحوه ارسال آثار:

متقاضیان می توانند آثار خود را به صورت اینترنتی به نشانی loghme@gmail.com ارسال کنند اما به یاد داشته باشند که برای همه شرکت کنندگان تکمیل اطلاعات خواسته شده در مورد عکاس و عکس‌ها الزامی است.

 

شماره های تماس دبیرخانه عبارتند از ۷۷۵۱۴۹۵۵ (۰۲۱)، ۷۷۵۲۵۵۴۱ (۰۲۱)، ۷۷۶۴۵۶۷۹ (۰۲۱)، ۰۹۱۲۳۲۰۸۸۴۲ و ۰۹۱۹۶۴۵۹۶۷۹ که علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند همه روزه از ساعت ۸ الی ۲۰ با آن تماس حاصل فرمایند.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.