تمدید مهلت ارسال آثار به همایش مهدویت در آموزه‌های رضوی

0

به گزارش «فارسی مچ» مهلت ارسال آثار به سومین همایش سراسری «انتظار و مهدویت در آموزه‌های رضوی» تا ۲۹ مرداد‌ماه جاری، مصادف با روز عید سعید فطر، تمدید شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ ، سومین همایش سراسری «انتظار و مهدویت» از سلسله برنامه‌های جشنواره بین‌المللی فرهنگی ــ هنری امام رضا(ع)، در سه محور امامت و مهدویت، بایسته‌های جامعه منتظر در اندیشه رضوی و تربیت مهدوی در اندیشه رضوی، ریزموضوعات مختلف و با هدف تبیین فرهنگ نورانی رضوی و مهدوی، گسترش فعالیت‌‌های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه‌معصومین(ع) به‌ویژه امام رضا(ع) و تجلیل از پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی ــ هنری در زمینه سیره و شخصیت و معارف امام رضا و امام مهدی(ع)، مهرماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.

اضطرار به حجت الهی در اندیشه رضوی، بازاندیشی گونه‌های سرپرستی جامعه شیعه در عصر رضوی و دوران غیبت، بازخوانی نقش خواص در هدایت جامعه شیعی در عصر رضوی و روزگار غیبت، گونه‌شناسی برخورد امام رضا(ع) با جریان‌های انحرافی، بازخوانی نقش مردم و امام در شکل‌گیری حکومت اسلامی و بازخوانی اندیشه امامت و مهدویت در اشعار عصر رضوی، از موضوعات محور امامت و مهدویت است.

همچنین، بایسته‌های اعتقادی و فکری، بایسته‌های تربیتی و اخلاقی، بایسته‌های اجتماعی و سیاسی و بایسته‌های علمی و فرهنگی نیز از موضوعات محور بایسته‌های جامعه منتظر در اندیشه رضوی است.

برپایه این گزارش، در محور تربیت مهدوی در اندیشه رضوی نیز موضوعاتی چون جایگاه توحید و خدامحوری در تربیت نسل منتظر، رابطه توحید با پذیرش ولایت امام معصوم(ع)، راهکارهای استفاده از زیارت و حرم رضوی در ترویج فرهنگ انتظار و سیره‌شناسی امام رضا(ع) و نقش آن در راهبردی جامعه منتظر وجود دارد.

علاقه‌مندان به مباحث مهدوی باید برای شرکت در سومین همایش «مهدویت و انتظار در آموزه‌های رضوی»، آثار خود را تا ۲۹ مرداد‌ماه، مصادف با روز عید سعید فطر به پست الکترونیکی razavi@mahdi313.org و یا به دبیرخانه همایش واقع در قم، خیابان شهدا، کوچه آمار(۲۲)، بن‌بست شهید علیان، پلاک۲۴، مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ارسال کنند.

یادآور می‌شود، مهدوی‌پژوهان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.mahdi313.org مراجعه و یا با شماره‌های ۷۷۴۵۰۴۹ و ۷۷۳۷۸۰۱ با پیش‌شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.