جشنواره نماز و نیایش

0

به گزارش «فارسی مچ» به نقل از ایکنا؛ دبیر اجرایی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین ضمن بیان مقررات بخش‌های فیلمنامه و عکس، گفت: در این دو بخش تندیس جشنواره و مبلغ ۳ تا ۷ میلیون ریال به برگزیدگان اعطا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، علی بیطرفان، دبیر اجرایی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، ضمن بیان مقررات بخش‌های فیلمنامه و عکس، گفت: فیلمنامه از اهمیت بسیاری در تولید فیلم‌های داستانی، مستند داستانی، مستند پویا نمایی و تجربی در جشنواره سراسری نماز و نیایش دارد.

وی با تبیین اهداف گنجاندن بخش فیلمنامه در جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، بیان کرد: این بخش به منظور کشف استعدادهای جوانان در زمینه فیلمنامه‌نویسی در این جشنواره قرار داده شده است.

دبیر جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین، موضوع وی‍ژه این بخش را اقتباس ادبی از متون کهن ایرانی و اسلامی ـ قصص قرآن و احادیث و روایات عنوان کرد.

وی با تبیین مقررات خاص بخش فیلمنامه، تصریح کرد: هر فیلمنامه باید به شکل آنلاین در سایت‌‌های www.iycs.ir و یا www.cinemajavanan.ir ثبت نام شده و کد دریافتی از سایت را نزد خود نگه دارد.

بیطرفان با تأکید بر اینکه فیلمنامه‌ها باید با یکی از دو فرمت Pdf یا Word هنگام ثبت اثر ضمیمه شود، بیان کرد: همراه بودن خلاصه فیلمنامه در حداکثر یک صفحه A4 در صفحه اول فیلمنامه الزامی است.

وی با بیان اینکه فیلمنامه‌ها باید بر مبنای زمانی حداکثر تا ۱۵ دقیقه نوشته شده باشد، عنوان کرد: مجموع فیلمنامه‌های ارسالی در دو بخش موضوع آزاد و ویژه نباید بیش از چهار فیلمنامه باشد.

دبیر اجرایی جشنواره سراسری نماز و نیایش به روایت دوربین با بیان جوایز بخش فیلمنامه، تصریح کرد: سه کارشناس و هنرمند در قالب هیئت داوران در این بخش حضور دارند که پس از داوری جوایز را به برگزیدگان اعطا خواهند کرد.

وی تندیس جشنواره و مبلغ هفت میلیون ریال را از آن بهترین فیلمنامه برای نفر اول عنوان کرد و گفت: دیپلم افتخار جشنواره و مبلغ پنج میلیون ریال به نفر دوم و لوح تقدیر جشنواره و مبلغ سه میلیون ریال به نفر سوم تعلق خواهد گرفت.

بیطرفان با ذکر تبصره‌ای به تقدیر از فیلمنامه‌های منتخب اشاره و بیان کرد: فیلمنامه‌های منتخب بر اساس ضوابط تولید توسط انجمن سینمای جوانان ایران از حمایت برای تولید فیلم خود برخوردار می‌‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: جایزه بخش ویژه به همراه تندیس جشنواره و مبلغ هفت میلیون ریال جایزه نقدی برای حمایت از تولید اثر برگزیده بر اساس ضوابط اعلام شده تعلق می‌گیرد.

بیطرفان یادآور شد: در بخش فیلمنامه هیئت داوران می‌توانند علاوه بر جوایز مذکور حداکثر چهار دیپلم افتخار به آثار برتر اهدا کنند.

وی افزود: عکاساسان باید با قواعد شناخته شده بصری که دستمایه پرداختن به مضامین و ارزش‌های بی‌ بدیل روحی انسانی است آشنا باشند.

بیطرفان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی مقررات خاص بخش عکس در جشنواره نماز و نیایش اشاره و ذکر کرد: شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است و هر کسی باید به شکل آنلاین در سایت‌های اعلام شده ثبت نام و کد دریافتی را نزد خود نگه دارد.

وی تعداد عکس‌هایی که هر عکاس می‌‌تواند برای شرکت در ج

شنواره ارسال کند را حداکثر هفت عکس به صورت تک عکس و یا مجموعه در این بخش عنوان کرد.

بیطرفان با بیان اینکه سالنی در محل برگزاری جشنواره برای ایجاد نمایشگاه عکس در نظر گرفته می‌شود، اضافه کرد: عکس‌های برگزیده این جشنواره در نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

این مسئول ادامه داد: عکس‌ها باید با فرمت JPG با پسوند RGB حداقل ۳۰۰ کیلو بایت و حداکثر ۷۰۰کیلو بایت هنگام ثبت اثر ضمیمه شود.

وی به تبیین ظاهر عکس‌های ارسالی پرداخت و بیان کرد: ارسال عکس به جشنواره به دو صورت سیاه و سفید و رنگی مانعی ندارد ولی عکس‌های پذیرفته شده باید به شکل چاپ شده بر روی کاغذ عکاسی و سایز ۴۰* ۳۰ به جشنواره ارائه شود.

دبیر اجرایی جشنواره، پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار ریال بابت هر تک عکس راه یافته به جشنواره و مبلغ ۱۰هزار ریال به ازای هر عکس از مجموعه عکس راه یافته به جشنواره از سوی برگزار کننده را از دیگر نکات قابل توجه در این بخش دانست.

وی به تعداد داوران برای انتخاب عکس‌های بر گزیده اشاره و بیان کرد: هیئت داوران از سه کارشناس و هنرمند تشکیل شدند که این بخش را داوری و جوایز ارزنده را به برگزیدگان این جشنواره اهدا می‌کنند.

بیطرفان عنوان کرد: تندیس جشنواره و مبلغ ۷ میلیون ریال به عکس اول، دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون ریال به عکس دوم از جمله هدایایی است که در این بخش از جشنواره برای برگزیدگان درنظر گرفته شده است.

وی لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال را جایزه عکس سوم این جشنواره دانست و خاطرنشان کرد: هیئت داوران می‌توانند علاوه بر فهرست مذکور حداکثر دو دیپلم افتخار و یا لوح تقدیر به عکاسان اهدا کنند.

دبیر اجرایی جشنواره تأکید کرد: شرکت کنندگان در هریک از بخش‌های جشنواره باید آثار خود را تا ۱۰ آبان‌ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره در استان قم به آدرس دبیرخانه به آدرس قم، خیابان دورشهر(شهید فاطمى) نبش کوچه پنج، پلاک ۹۵ ارسال کنند.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.