جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی

0

به گزارش «فارسی مچ» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از برگزاری جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی (۱۷ و ۱۸ آبان) در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ به نقل از روابط کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،حجت الاسلام محمد آفتابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،  گفت: قرآن کتاب بی بدیل الهی، راهنما و الگویی بی نظیر برای انسان ها به ویژه متقین و پرهیزکاران در همه زمان ها می باشد، تمسک به آیه های آن موجب رحمت الهی و مایه آرامش است.

وی تصریح کرد: بدون شک این کتاب آسمانی در تمامی رشته های فرهنگی و هنری در قالب های مختلف ظرفیت درک و تاثیر گذاری را دارد و این خود از اعجاز قرآن است.

حجت الاسلام آفتابی، اضافه کرد: در این بین به نوا در آوردن مفاهیم زیبای قرآن در قالب سرودهای فارسی می تواند جنبه های دیگری از شیوایی و شیرینی کلام الهی را به ظهور برساند، بر این اساس دفتر فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با همکاری مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور، نخستین جشنواره سرودهای فارسی قرآنی(نغمه های وحیانی) را در قالب سرود و گروه های همخوانی برگزار می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، توسعه و ترویج فرهنگ ناب قرآنی، بستر سازی فعالیت های موسیقایی قرآن در قالب مفاهیم ناب قرآن، گردآوری مجموعه سرودهای هنری و آثار فاخر قرآنی و ارایه به علاقه مندان، تشویق و ایجاد انگیزه در فعالیت های هنری مفاهیم قرآنی، تکریم و تجلیل از هنرمندان قرآن محور در تولید سرودهای فارسی قرآنی و حمایت و تشویق اصحاب فرهنگ و هنر به سوری فرهنگ ناب قرآنی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

حجت الاسلام آفتابی، با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش برگزار می شود، افزود: بخش اصلی جشنواره انسان از منظر قرآن است که پیشنهاد می شود اشعار و قطعات مورد نظر جهت اجرا بر گرفته از سوره های الانسان، والعصر و با استفاده از تفاسیر المیزان و نمونه باشد همچنین در این زمینه می توان ازکتاب انسان در قرآن، اثر استاد شهید مرتضی مطهری استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره با موضوع قرآن کریم، کتاب بیداری است، اظهارداشت: برگزیدگان جشنواره در چند گروه برگزیده بخش اصلی، گروه برگزیده بخش ویژه، برگزیدگان بخش شعر و برگزیدگان بخش نغمه پردازی معرفی می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ شهریور آخرین مهلت ارسال آثار است، عنوان کرد: جشنواره ملی سرودهای فارسی قرآنی (۱۷ و ۱۸ آبان) در کرمانشاه برگزار می شود.

این مقام فرهنگی استان، گفت: ثبت نام اینترنتی جشنواره از طریق سایت www.sorood-gurani.com انجام می شود و آدرس دبیرخانه این جشنواره کرمانشاه – بلوار شهید بهشتی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه دفتر فعالیت های قرآنی است.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.