نخستين جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت

0

به گزارش «فارسي مچ» نخستين جشنواره فعالان سایبری با عنوان ایثار و شهادت از ۱۴ مردادماه به مدت یک ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ ،جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت به همت هیئت خانواده شهدا و ایثارگران و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تعدادی دیگر از سازمان های مرتبط در امر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت برگزاری می شود.
در این مراسم داوود براتی دبیر جشنواره و مسئول خانواده شهدا و ایثارگران گفت: این جشنواره با هدف سازماندهی حوزه سایبری کشور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، ارتباط با کشورهای جهان اسلام، تبلیغ وبلاگ نویسی در این حوزه و ایجاد محتوای پاک در فضای مجازی برگزار می شود همچنین مهمترین هدف این جشنواره شکل گیری ارتش سایبری است.
وی افزود: جشنواره از روز چهاردهم مرداد ماه تا چهاردهم شهریورماه به مدت یک ماه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.isarclub.com آثار خود را در زمینه‌های نرم‌افزار، کلیپ و تم تلفن همراه، وبلاگ و سایت ارسال کنند همچنین مراسم اختتامیه جشنواره روز بیست و نهم شهریور ماه با ایجاد طرحی بزرگ و فراگیر در فضای سایبری به کار خود پایان خواهد داد.
براتی افزود: سه نفر از استادان دانشگاه آثار رسیده به جشنواره را با در نظر گرفتن معیارهایی از جمله شکل ظاهری سایت و یا وبلاگ،‌ خلاقیت در پست‌ها،به روزآوری مطلوب و مرتب، کیفیت تصاویر ارسالی و برخورداری از مزیت گزارش تصویری، ‌تنوع ساخت تم،‌ کیفیت ساخت نرم‌افزار ایثار و شهادت و قابلیت اجرای نرم‌افزار در کلیه برنامه‌ها داوری خواهند کرد.
وی افزود: ملاک داوری وبلاگ‌ها در کنار معیارهای یاد شده، وجود بیش از 10 مطلب بر روی وبلاگ است. سایت‌ها نیز باید یک سال از فعالیت‌شان گذشته باشد و مستقل فعالیت کنند.
دبیر جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت با اشاره به اینکه شهید به فضا و مکان خاصی تعلق ندارد و به تمام مکان ها و فضا متعلق است، افزود: فعالیت های مختلفی در حوزه ایثار و شهادت صورت گرفته است اما به نظر ما این فعالیت ها کافی نبوده است به همین دلیل در این حوزه احساس نیاز کردیم و تصمیم گرفتیم تا در مورد ایثار و شهادت و تبلیغات دینی فعالیت های بزرگتری را انجام دهیم.
براتی به وجود 70 نمایندگی فرهنگی در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: تبلیغات جشنواره در 74 کشور انجام می شود تا در بحث بین المللی پل ارتباطی مناسبی بین شهدای اسلامی کشورمان و خانواده شهدای جهان اسلام و شهدای بیداری اسلامی برقرار شود.
وی از شناسایی 80 سایت و 21 هزار وبلاگ خبر داد و افزود: نحوه شرکت در جشنواره برای این سایت ها و وبلاگ ها ارسال می شود همچنین هیچ شرایط سنی و تحصیلاتی در مورد شرکت در جشنواره وجود ندارد.
دبیر جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت گفت: با شناسایی توانمندی های سایبری کشور و معرفی این توانمندی ها در سطوح بین المللی می توان یک ارتش سایبری قدرتمند را در سطح جهان تشکیل داد و به همین وسیله مبارزه با جنگ نرم با الگو ایثار و شهادت را ادامه داد.
وی حمایت از دستاورد های فکری در زمینه ی ایثار و شهادت و تبلیغ در این عرصه را در سطح بین المللی از اهداف جهانی این جشنواره دانست و افزود: تفاهم نامه های فی مابین بسته شده و با ngo های خارج از کشور در ارتباط هستیم.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.