جشنواره صراط علی(ع)

0

به گزارش «فارسی مچ» ۱۵ شهریورماه، آخرین مهلت شرکت در ششمین جشنواره ملی دوسالانه نهج‌البلاغه دانشجویان با نام «صراط علی(ع)» اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار فارسی مچ، ششمین جشنواره ملی دوسالانه نهج البلاغه دانشجویان با نام «صراط علی(ع)» در سه بخش دانشجویی، استاد و بین‌الملل برگزار می‌شود که در بخش دانشجویی این جشنواره، با سه رویکرد پژوهشی، ترویجی و تبلیغی، مسابقه وبلاگ نویسی نیز در نظر گرفته شده است.

اهداف بلند مدت این جشنواره، تقویت فضای معنوی وفرهنگی در مراکز آموزش عالی کشور، ارتقای سطح دانش، آگاهی، معرفت و اندیشه دینی دانشگاهیان، بسترسازی جهت تعمیق باورهای دینی و اسلامی شدن دانشگاه‌ها، درک صحیح از فضای جامعه زمان حضرت علی (علیه السلام) ومقایسه آن باجامعه اسلامی امروز و دست یابی به بصیرت روز افزون، ایجاد زمینه مناسب برای ارائه مفاهیم دینی درقالب ادب ، هنر ورسانه، تعمیق اندیشه‌ امام علی(ع) در فضای دانشگاه‌ها، شناسایی، جذب وشکوفایی استعدادهای دانشگاهیان به منظور تقویت فضای معنوی جامعه و بسط وگسترش فرهنگ علوی درسطح دانشگاهیان خارج از کشور است.

آشنایی بیشتر با مفاهیم والای نهج‌البلاغه و ایجاد انگیزه و مطالعه و تفکر در خطبه‌ها و حکمت ‌ها ونامه‌ها، شبهه زدایی ازمتون اصلی وداخلی و پیرامونی نهج البلاغه، آشنایی باگردآورندگان وشارحین نهج‌البلاغه، زمینه‌سازی رجوع به بخش‌هایی از نهج‌البلاغه وبهره گیری ازکلمات نورانی امام علی (ع)، تحقق بخشیدن به آرمان بنیادین اسلامی شدن علوم انسانی با تکیه بر نهج‌البلاغه، تکیه بر مبانی نهج‌البلاغه به عنوان عامل وحدت امت اسلامی، استخراج اصول و قواعد آزاد اندیشی مبتنی بر نهج‌البلاغه از اهداف کوتاه مدت و میان مدت این جشنواره به شمار می‌رود.

همچنین پاسخ‌گویی به شبهات اعتقادی و زدودن باورهای غلط با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه، تلاش در جهت جامه عمل پوشاندن به منویات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در گستره نهج‌البلاغه، جمع‌آوری و احصاء نظرات، پیشنهادات و منویات اندیشمندان، صاحبنظران، پژوهشگران در مباحث و ابعاد مختلف نهج‌البلاغه، شناسایی و جذب و تشویق علاقه‌مندان و پیشکسوتان و فعالان عرصه معارف فخیم نهج‌البلاغه، آسیب‌شناسی و ارتقاء درس تفسیر نهج‌البلاغه در دانشگاه‌ها و تلاش برای تولید درسنامه تخصصی، تدوین و انسجام تولیدات علمی و فرهنگی و هنری جشنواره‌های گذشته نهج‌البلاغه دانشگاهیان در فضای مجازی، تقویت نگرش دانشگاهیان در به‌کارگیری آموزه‌های علوی پیرامون سبک زندگی و زمینه‌سازی جهت انجام پژوهش بیشتر پیرامون نهج‌البلاغه از دیگر اهداف جزء‌ی و کاربردی (کوتاه مدت و میان مدت) جشنواره «صراط علی(ع)» محسوب می‌شود.

در بخش وبلاگ‌نویسی، هر شرکت‌کننده می‌تواند چند وبلاگ با حداقل ۶ پست ارسال نماید و تنها یک پست از وبلاگ خود را به موضوعات و محورهای جشنواره اختصاص داده و در بخش وبلاگ‌نویسی شرکت نماید.

استفاده از تمامی قالب‌های رایج از قبیل دل‌نوشته‌ها، خاطرات، یادداشت روزانه، مقاله، قطعات ادبی، شعر بلامانع است و برای هر بخش امتیاز جداگانه اختصاص می‌یابد. حجم هر یادداشت ارسالی میان ۲۰ تا ۵۰۰ کلمه باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مرکزی جشنواره «صراط علی(ع)»، ۱۵ شهریورماه ۹۱ و داوری آثار رسیده ۲۰ شهریور لغایت ۲۰ مهرماه ۹۱ خواهد بود.

فارسی مچ در شبکه های اجتماعی           

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.