مسابقه کتابخوانی کانون محبت

0

به گزارش «فارسی مچ» گروه فرهنگی پژوهشی رواق در راستای اهداف خود در راستای بصیرت افزایی اقدام به مسابقه جدیدی با محوریت کتاب کانون محبت نموده است.

معرفی کتاب:

این کتاب که همزمان با برگزاری نشست راهبردی «زن و خانواده» منتشر شد؛ در چهار بخش و ۳۱۱ صفحه به تبیین مسائل مختلف مربوط به حوزه ی زنان با موضوع بازیابی هویت حقیقی و با نگاهی به شرایط موجود در جوامع مختلف، خصوصاً جوامع اسلامی و جوامع غربی پرداخته است.

در بخشی از مقدمه ی این کتاب آمده است: «استکبار جهانی در کنار حمایت از جنبش های فمینیستی، القای جهانی سازی یعنی تبدیل همه ی عالم به دهکده ای کوچک و واحد را متمم فاعلیت خویش ساخت تا هرچه سریع تر بر طراحی ساختار هویتی مطلوب خویش و جهان شمولی تئوری ها و خواسته هایش نایل آید.»

دکتر طوبی کرمانی (عضو هیات علمی دانشگاه تهران) در مقدمه ی این کتاب با برشماری برخی اقدامات آمریکا و ناتو در کشتار مستقیم و غیر مستقیم و وارد آوردن آسیب های جانی بسیار به زنان و کودکان در کشورهای مختلف، به مصادیق متعدد عدم رعایت حق زنان و آزار آنها و نیز استفاده تحقیرآمیز از زن در تبلیغ کالاهای اقتصادی اشاره کرده و می نویسد: «اینها از پیامدهای ناگوار نهضت های فمنیستی است، حرکتی که برپایه های متزلزل افکار سکولار “هوس مداری” و “آزادی مطلق” و عدم توجه به وحی و احکام دینی استوار است.»

این کتاب با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه ی زن در حوزه های فردی، خانوادگی و اجتماعی در چهار بخش، توسط جمعی از محققان و پژوهشگران، زیر نظر مؤسسه ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی تهیه شده است. بخش اول این کتاب به «کلیات مباحث زن و خانواده» در چهار فصل پرداخته است. در بخش دوم آن، موضوع «سیمای زن در بعد فردی» در پنج فصل مورد بررسی قرار گرفته است. «سیمای زن در بعد خانوادگی» موضوع بخش سوم این کتاب است که در هفت فصل تهیه و تدوین شده است. «سیمای زن در بعد اجتماعی» موضوع بخش چهارم کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» است.

در بخشی از این کتاب با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار گروهی از بانوان نخبه در آستانه ی سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۸۶ آمده است: «… این ما هستیم که (به دنیای غرب) می گوئیم شما به بشریت عموماً و به زن خصوصاً خیانت کرده اید؛ با کشاندن زن و مرد به وادی ابتلائات جنسی و برافروختن و دامن زدن به آتش زیاده روی های جنسی بی قانون و بی نظم در جامعه، آوردن زن به شکل متبرج به وسط میدان.»


مهلت ارسال پاسخ ها : ۳۱ تیر ماه سال ۱۳۹۱

جوایز مسابقه:
۱) ۵ کمک هزینه سفر عمره مفرده
۲) ۵ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات
۳) ۵ کمک هزینه خرید رایانه همراه
۴) ۵ دوربین عکاسی دیجیتال
۵) ۵۰ عدد پلاک طلا
۶) ۵۰ دوره کتابخانه ولایت

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در مسابقه می توانید به سایت مسابقه به آدرس www.bookfest.ir مراجعه نمایید.

سخن سردبیر: با تشکر فراوان از خانم/آقای جعفری که خبر برگزاری این مسابقه را برای ما ارسال نمودند.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.