پنجمین دوره مسابقه وبلاگ نویسی بوی سیب

0

به گزارش «فارسی مچ» مجتبی تونه ای دبیر این طرح ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) گفت: پنجمین طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می شود.

آثار بخش اصلی در سه دسته: بهترین نوشته عاشورایی (بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کاراکتر)، بهترین ریزنوشته عاشورایی (حداکثر ۲۰۰ کاراکتر) و  بهترین وبلاگ عاشورایی ارزیابی می شود و در بخش جنبی چهار دسته: پادکست، گرافیک، کتابخوانی و بین الملل وجود دارد که علاقمندان می توانند در آنها شرکت کنند.

آقای تونه ای خاطرنشان کرد: بخش کتابخوانی با هدف ارتقاء سطح دانش کاربران در زمینه علل و ثمرات قیام عاشورا برگزار می شود.

 وی افزود در ۷ هفته ای که طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب اجرا خواهد شد هفت کتاب انتخاب شده که در هر هفته یک کتاب معرفی خواهد شد و از این کتابها سوالات چند گزینه ای مطرح می شود و از طریق رادیو معارف و پایگاه اینترنتی بوی سیب منتشر می شود. علاقه مندان با ارسال پاسخ صحیح به شماره ۳۰۰۰۰۵۵۳  می توانند در این بخش شرکت کنند.

آقای تونه ای متذکر شد: بخش کتابخوانی۷۲ که برگزیده خواهد داشت با مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.

دبیرپنجمین طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب خاطرنشان کرد: بخش جدیدی که امسال راه اندازی کردیم بخش بین الملل است که برای نخستین بار آثاری که به سه زبان انگلیسی، عربی و اردو تولید و منتشر می شوند را می پذیریم.

علاقه مندان می توانند وبلاگ، وب سایت، فروم، گروه و نمایه های شخصی خودشان را برای مسابقه معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد شرکت کنندگان از حیث موضوع هیچ محدودیتی ندارند و آثاری که به نحوی با قیام عاشورا مرتبط باشند می توانند در این طرح ملی شرکت کنند البته با توجه به وضعیت خاص زمانی و حرکت بیداری اسلامی موضوعی تحت عنوان «بیداری اسلامی از دیروز تا امروز با تاکید بر شخصیت زهیر بن قین»طراحی کردیم که به عنوان موضوع ویژه همه آثار رسیده پیرامون آن به صورت مجزا بررسی و تقدیر خواهند شد.

مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو معارف در ادامه گفت:از اول محرم تا اربعین حسینی دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷:۴۵ برنامه ای ۱۵ دقیقه ای با عنوان بوی سیب بصورت زنده پخش می شود که در این برنامه برگزیدگان دوره های قبل آثارشان معرفی می شود و برخی از آثار رسیده در این دوره نیز پخش خواهد شد.

مجتبی تونه ای  تصریح کرد در این طرح برخی از نهاد های فرهنگی همچون شبکه قرآن سیما، شبکه ۵ سیما، حوزه هنری ، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، خبرگزاری نسیم ،پایگاه افسران، نشریه پنجره، حزب الله سایبر، مرکز رسانه های دیجیتال، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و سازمان اوقاف و امور خیریه بهره مند خواهیم شد.

لازم به ذکر است در این دوره از طرح ملی وبلاگ نویسی بوی سیب به نفرات برگزیده کمک هزینه سفر به کربلای معلا، سفر به سوریه و مشهد مقدس اهدا خواهد شد.

برای شرکت در بخش های مختلف پنجمین طرح بوی سیب می توانید به سایت آن به نشانی www.bouyesib.ir رجوع نمایید.

در سایت فارسی مچ صرفا فراخوان مسابقات قرار می گیرد و سایر اخبار مسابقات نظیر تمدید، اعلام اسامی داوران، اعلام جوایز، برندگان و ... تنها در کانال فارسی مچ منتشر می شود.

پیشنهاد می شود برای مشاهده خلاصه فراخوان مسابقات و قرار گرفتن در جریان جزئیات آنها حتما عضو کانال فارسی مچ به آدرس @farsimatchir شوید.

سایت فارسی مچ صرفاً اخبار مسابقات اینترنتی را انتشار می دهد و هیچ دخالتی در هیچ یک از مراحل برگزاری هیچ مسابقه ای نداشته و مسئولیتی نسبت به مسائل مرتبط با مسابقات درج شده نظیر برگزاری، داوری، جوایز و ... ندارد. درج خبر مسابقات به معنای تایید آن ها از جانب فارسی مچ نمی باشد.

پاسخ دهید

خبرنامه رایگان پیامکی
با عضويت رايگان در خبرنامه پیامکی، اخبار مسابقات ويژه به صورت پيامك براي شما ارسال مي گردد.
هزينه ارسال هر پيامك رايگان مي باشد و توسط حاميان پرداخت مي شود.
لطفا صبر کنید
کانال فارسی مچ
کانال تلگرام فارسی مچ

چرا عضو شوم؟

1. دریافت لحظه ای مسابقات

2. دریافت مسابقات ویژه

3. مشاهده برندگان و جزئیات مسابقات

4. خودتون عضو شوید و ببینید
کانال فارسی مچ

💵 5 جایزه نقدی 20000 تومانی
💶 2 جایزه نقدی 50000 تومانی
🍕 کد تخفیف خرید غذا
🏪 کد تخفیف رزرو هتل
⏳ فقط تا ساعت 12 چهارشنبه فرصت باقیست.